imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

guest user

Jak vypnout uživatele Guest na Macu


Profil Guest je nejlepším řešením, pokud chcete své zařízení sdílet s ostatními, ale nechcete s nimi sdílet svá osobní data. Jinak potřeba není a můžete ho v klidu vypnout.

V případě stolního Macu se může běžně stávat, že ho používá několik lidí. Pokud ale máte MacBook plný osobních a pracovních dat a hesel, bohatě postačí jeden jediný uživatel, vy. Jestliže s nikým svůj počítač nesdílíte, můžete vypnout profil Guest několika kliknutími.

guest user

Nejdříve se ujistěte, že používáte profil s adminskými právy. Otevřete System Preferences a „Users & Groups“. V levém dolním rohu otevřete zámek – k tomu budete potřebovat heslo – a klikněte na Guest User. Odškrtněte „Allow guests to log in to this computer“ a zavřete okno.

Tímto způsobem odstraníte profil Guest User. Pokud je na přihlašovací obrazovce stále přítomen, přihlaste se přes něj a odstraňte veškerá data sloučená s tímto uživatelem. Odhlaste se a restartujte zařízení. Pokud jste učinili vše správně, zbyde vám pouze váš účet.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.