jak zrušit odesílání zprávy

Jak zrušit odeslání zprávy přes iMessage

#Tipy a triky
2017. 04. 27.

Nejde o žádnou světovou novinku, stále vám ale může v určitých chvílích pomoci. Ostatně kdo by se chtěl hádat kvůli špatně zvoleným slovům ve zprávě nebo odeslat vaše tajemství tomu nejméně vhodnému číslu? Jestliže budete nyní dávat pozor, už se vám to nikdy nestane. A pokud máte pomalejší internet, jste ve výhodě!

Nepříjemnou informací je, že jakmile se zpráva dostane na servery Applu, už se s ní nedá nic dělat. Proto musíte zprávu zastavit ještě před tím, než se odešle úplně celá, pokud tedy chcete předejít nepříjemným situacím kvůli nevhodně zvoleným písmenkům.

V iOS 7 bylo poprvé představeno Control Center, a pokud máte starší operační systém, tato metoda u vás bohužel fungovat nebude. Také bychom měli dodat, že provedení této metody může být velice obtížné, jelikož pár kilobytů dat se v rámci dnešních LTE sítí odešle takřka okamžitě. Jak se ale říká, za zkoušku nic nedáte.

jak zrušit odesílání zprávy

Celá věc funguje následovně: po stisknutí tlačítka Send vytáhněte co nejrychleji Control Center a v něm zapněte ťuknutím na ikonu letadla Airplane mód. Mělo by vám vyskočit oznámení, že váš iPhone nebude v tomto módu schopen odesílat žádné zprávy. Telefon totiž automaticky vypne wifi a veškerá síťová spojení.

To je v tomto případě přesně to, co chceme, jelikož telefon pak nebude schopen zprávu odeslat na servery a po chvíli by se měl u odesílané zprávy zobrazit červený vykřičník. Samozřejmě pouze pokud jste jednali dostatečně rychle. Pokud danou zprávu v tomto stavu smažete, iPhone se již o opětovné odeslání pokoušet nebude. Po smazání můžete Airplane mód vypnout a dělat, jako by se nic nestalo.

jak zrušit odesílání zprávy

Nicméně pokud se žádný vykřičník neukáže, začali jste jednat pozdě a s následky nechtěné zprávy se budete muset nějak vypořádat. Jestliže tedy předpokládáte, že se vám bude tento malý trik hodit více než jednou, měli byste si všechny pohyby řádně natrénovat, aby vám nezabraly více než jednu sekundu, protože zhruba tak dlouho trvá odeslání jedné zprávy. Nám se to podařilo třikrát z deseti, ale pořád lepší než nic.

Zdroj a obrázky: iDownloadBlog

Přidejte komentář