imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Je Galaxy S8 rychlejší než iPhone 7?


Tam a zpátky lítá po dlouhé roky štafeta mezi Samsungem a Applem. Obě firmy totiž své vlajkové lodi představují s půlročním rozestupem, když Apple přijde s něčím, Samsung se ho po šesti měsících snaží překonat, následně pak zase Apple. Jak se to však má s letošními telefony?

O zařízeních Samsung Galaxy S8 a S8+ jsme již psali vcelku nedávno a našli jsme na nich i spoustu kladů, Samsungu se podařilo vytvořit skutečně slušná zařízení. Kdybychom byli úplně upřímní, čekáme následujících šest měsíců jeden test za druhým, kde S8 a S8+ překonávají iPhone 7 v jednotných parametrech a schopnostech. První srovnávací testy jsou venku, a i když je trochu nefér srovnávat půl roku staré zařízení s tím aktuálním, stále jde o nejlepší a nejzajímavější zařízení na trhu.

01_is_galaxy_s8_faster_iphone_7

Ne, že by na rychlosti smartphonu tolik záleželo, už jsme dosáhli bodu, kdy už si nárůstu výkonu procesoru prakticky nevšímáme. Pro někoho jde však pořád o parametr, podle něhož se při výběru telefonu může orientovat. Dokáže však Galaxy S8 překonat iPhone 7?

Pojďme se nejdříve podívat na test z Geekbenche. Geekbench je umělý test, který nám ukáže syrovou sílu procesoru. Jak můžete vidět na screenshotech níže, výsledky jsou trochu ambivalentní. Procesor u iPhonu 7 jasně přesahuje sílu výkonu S8, když se podíváme na výkon jednotlivých jader – je až o 80 % rychlejší. Nicméně Samsung zase vyhrává na poli vícejádrového výkonu, ale jen o trochu. A to přestože má Samsung S8 osmijádrový procesor, zatímco iPhone pouze dvoujádrový. Je rovněž nutné podotknout, že většina aplikací využívá pouze jednoho jádra, což přihrává iPhonu další výhodu.

02_is_galaxy_s8_faster_iphone_7

Můžeme se podívat i na srovnání rychlosti spouštění aplikací. Jak vidíte na videu níže, i zde iPhone 7 Plus jasně překonává S8, přestože má Samsung více operační paměti. Důvodů vítězství iPhonu může být několik – může za tím stát rychlejší typ paměti, lepší práce s pamětí nebo prostá lepší optimalizace aplikací pro iPhone.

Po stránce rychlosti se tedy Apple nemá čeho obávat, zejména když vezmeme v potaz fakt, že nově připravovaný iPhone bude ještě o kus rychlejší.

03_is_galaxy_s8_faster_iphone_7

Máme tu na závěr článku ještě jednu zajímavost, jež se týká výdrže baterky. Nejlépe se v tomto směru dařilo iPhonu 7 Plus, iPhone 7 nezůstal příliš pozadu. Podle tohoto testu se tak Samsungu nepodařilo s baterkou vytvořit žádný zázrak.

Celkově se tak nic moc nemění – S8 se stala opět o něco rychlejší než předchůdce, iPhone se však i tak drží v popředí, přestože jde již o šest měsíců starý přístroj.

Zdroje: iphonehacksidropnews

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!