imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Je Galaxy S8 rychlejší než iPhone 7?


Tam a zpátky lítá po dlouhé roky štafeta mezi Samsungem a Applem. Obě firmy totiž své vlajkové lodi představují s půlročním rozestupem, když Apple přijde s něčím, Samsung se ho po šesti měsících snaží překonat, následně pak zase Apple. Jak se to však má s letošními telefony?

O zařízeních Samsung Galaxy S8 a S8+ jsme již psali vcelku nedávno a našli jsme na nich i spoustu kladů, Samsungu se podařilo vytvořit skutečně slušná zařízení. Kdybychom byli úplně upřímní, čekáme následujících šest měsíců jeden test za druhým, kde S8 a S8+ překonávají iPhone 7 v jednotných parametrech a schopnostech. První srovnávací testy jsou venku, a i když je trochu nefér srovnávat půl roku staré zařízení s tím aktuálním, stále jde o nejlepší a nejzajímavější zařízení na trhu.

01_is_galaxy_s8_faster_iphone_7

Ne, že by na rychlosti smartphonu tolik záleželo, už jsme dosáhli bodu, kdy už si nárůstu výkonu procesoru prakticky nevšímáme. Pro někoho jde však pořád o parametr, podle něhož se při výběru telefonu může orientovat. Dokáže však Galaxy S8 překonat iPhone 7?

Pojďme se nejdříve podívat na test z Geekbenche. Geekbench je umělý test, který nám ukáže syrovou sílu procesoru. Jak můžete vidět na screenshotech níže, výsledky jsou trochu ambivalentní. Procesor u iPhonu 7 jasně přesahuje sílu výkonu S8, když se podíváme na výkon jednotlivých jader – je až o 80 % rychlejší. Nicméně Samsung zase vyhrává na poli vícejádrového výkonu, ale jen o trochu. A to přestože má Samsung S8 osmijádrový procesor, zatímco iPhone pouze dvoujádrový. Je rovněž nutné podotknout, že většina aplikací využívá pouze jednoho jádra, což přihrává iPhonu další výhodu.

02_is_galaxy_s8_faster_iphone_7

Můžeme se podívat i na srovnání rychlosti spouštění aplikací. Jak vidíte na videu níže, i zde iPhone 7 Plus jasně překonává S8, přestože má Samsung více operační paměti. Důvodů vítězství iPhonu může být několik – může za tím stát rychlejší typ paměti, lepší práce s pamětí nebo prostá lepší optimalizace aplikací pro iPhone.

Po stránce rychlosti se tedy Apple nemá čeho obávat, zejména když vezmeme v potaz fakt, že nově připravovaný iPhone bude ještě o kus rychlejší.

03_is_galaxy_s8_faster_iphone_7

Máme tu na závěr článku ještě jednu zajímavost, jež se týká výdrže baterky. Nejlépe se v tomto směru dařilo iPhonu 7 Plus, iPhone 7 nezůstal příliš pozadu. Podle tohoto testu se tak Samsungu nepodařilo s baterkou vytvořit žádný zázrak.

Celkově se tak nic moc nemění – S8 se stala opět o něco rychlejší než předchůdce, iPhone se však i tak drží v popředí, přestože jde již o šest měsíců starý přístroj.

Zdroje: iphonehacksidropnews

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!