imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

To je ona! Kamera Withings Home


Množství bezdrátových kamer, které prošly za poslední roky mýma rukama, by se dalo počítat na desítky. Ale ještě u žádné z nich jsem si neřekl: Jo! To je ona!

Řekl jsem to až nyní a rád to zopakuji: to je ona. Která? Withings Home. Domácí webová kamera, která funguje na první ťuknutí a nespokojí se jen s pasivním sledováním.

Většina webových kamer vypadá jako webová kamera. Nejde tedy o nijak převratně krásné přístroje, čouhají z nich roztodivné stojany nebo antény, konektory mají na úplně nesmyslných místech a jejich instalace se často rovná špásování se samotným peklem.

Withings Home je jiná. Nevypadá vůbec jako kamera a po usazení na talířkový podstavec (ke kterému je fixována magnetem),  vypadá více jako aroma lampička nebo nějaký bytový doplněk. Napomáhá tomu nejen vzhled těla, ale i povrchová úprava emitující světlé dřevo.

Na zadní stěně se tísní trojice konektorů (napájení, LAN síť a USB 2.0 port), nutně osazený však musí být jen jeden z nich. A tím je napájení, protože se sítí dokáže Home komunikovat také prostřednictvím Wi-Fi sítě. Mimo ni obsahuje také Bluetooth ve verzi 4.0, což výrazně pomáhá prvotní instalaci.

Ta je opravdu abnormálně snadná. Jediné, co po stažení a instalaci zdarma dostupné aplikace musíte udělat, je vybrat v nabídce svoji kameru. Vše ostatní se stane automaticky. Aplikace přenese do kamery parametry pro připojení k vaší domácí síti (sama je vyčte z nastavení telefonu), zaregistruje je do vašeho účtu a nastaví. Přesně tak, jak jste si to vždycky představovali.

Withings-Home-HD-Camera-with-Air-Quality-Sensor
Bohatá výbava

Withings Home není jen tak obyčejná kamera, protože mimo samotnou kamerovou optiku obsahuje také dvojici mikrofonů schopných zaznamenávat stereo zvuk, kvalitní 2W reproduktor, detektor pohybu, akcelerometr, senzor kvality ovzduší i infračervený přísvit pro noční vidění.
A data ze všech těchto senzorů vidíte v aplikaci na jednom místě. Sdružují se na jedné obrazovce, kde vytvářejí přehled celého dne. Vidíte, kdy kdo sledovaným prostorem prošel, kdy bylo příliš hlučno, kdy se manipulovalo přímo s kamerou i kdy stoupla hladina těkavých organických sloučenin v ovzduší nad přijatelnou mez (a měli byste tedy vyvětrat).

Kvalita obrazu je až překvapivá. Pětimegapixelový senzor je schopen zaznamenávat video až v rozlišení 1080p při třiceti snímcích za sekundu. Noční přísvit pak překvapil svým dosahem, kdy dokázal pokrýt místnost o velikosti pět krát pět metrů bez větších problémů.

Kamera funguje také jako hlasitý telefon, kdy přímo z vašeho mobilu můžete hovořit s lidmi v místnosti a poslouchat jejich odpovědi, přičemž je samozřejmě i sledujete. Tato možnost je skvěle použitelná například v dětském pokoji pro konejšení batolete, kde může Home nahradit běžně používanou elektronickou chůvičku.

Závěrem přidám ještě jednu zajímavost: aplikace automaticky vytváří time-lapse video každých dvanáct hodin. Můžete si tak prohlédnout, co vše se ve sledovaném prostoru událo.

3-Withings-Home_pack
Withings Home
  • bezdrátový sledovací systém
  • líbilo se: jednoduchá instalace, skvěle řešená aplikace, množství senzorů, kvalita obrazu ve dne i v noci
  • sa rating: 5/5
  • cena: 5 490 Kč
  • Do obchodu
Galerie:

withings_home_cover the-withings-home-camera
4-Withings-Home_Lifestyle 2-Withings-Home_Iphone2 1-Withings-Home_Main-blanc

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!