imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nový touch id sandwich design

Je pro sandwich design potřeba nový Touch ID?


Zbavit se rámečků není tak jednoduché, jak jsme si mysleli. Podle Kua dává řešení inženýrům Applu zabrat, nakonec prý ale přišli s ještě lepším Touch ID!

Musíme se přiznat, že Kuovo jméno v článku nás vždy navnadí. V posledních letech se vyplnila téměř všechna jeho proroctví. Proto jsme byli dnes ráno poněkud nervózní. Nic se neděje, hluboký nádech a jedeme dál. Analytik KGI Ming-Chi Kuo-tól má pro nás další novinky.

nový touch id sandwich design

Podle Kua museli inženýři Applu kvůli bezrámečkovému designu opravdu předělat celý 3D Touch. Problémem je aktuální technologie, která se pro takový design nehodí, a Apple tak musel přijít s novým řešením. A to je dobře, protože se jim povedlo tento problém vyřešit vytvořením nové a přesnější jednotky.

Momentální 3D Touch je v podstatě založen na senzorech vzdálenosti integrovaných do podsvíceného displeje. Ty neustále monitorují vzdálenost mezi sklem a displejem. Když na displej zatlačíme trochu víc, telefon rozpozná miniaturní zahnutí skla a aktivuje dané funkce. To dnes funguje dobře a s vyvíjející technologií přichází další a další možnosti. Jde o typickou vychytávku, která vám nic neříká do doby, než si ji sami vyzkoušíte, a poté se na ní stanete závislí, jako byste ji používali celý život.

nový touch id sandwich design

Stará konstrukce nicméně není dostatečně flexibilní pro sandwich design. Podle zpráv tedy Apple přidal pod displej vrstvu se senzorem schopnou měřit míru tlaku. Kuo tvrdí, že nová technologie je o 10-20 % dražší, ale na druhou stranu je citlivější a přesnější. Něco takového jsme prožívali při představení Touch ID. V iPhonu 5s šlo o neskutečnou technologii a v nových modelech bylo snímání otisků prstů tak rychlé, až nám z toho šla hlava kolem.

Taková technologie ale něco stojí, jak Kuo doplňuje. Apple možná zašel s potřebou větší ohebnosti příliš daleko, protože displeje nových iPhonů mohou praskat snadněji než ty starší. Nevěříme tomu, že by nový telefon nic nevydržel, inženýři Applu na tom nejspíše usilovně pracují. Například jak jste se určitě dočetli, Apple Watch nejsou oficiálně odolné vůči vodě, na druhou stranu ale určitě víte, že ve skutečnosti odolné vůči vodě jsou.

nový touch id sandwich design

Ještě jednu věc bychom chtěli ke zprávám z Cupertina dodat. Pan Kuo je si také čím dál tím jistější, že budoucnost displejů je OLED. Někteří navíc věří, že se v září dočkáme hned tří (!) nových modelů a pouze 10. model (iPhone X?) dostane nejnovější hardware. Nevíme to jistě, ale podle nás bude sandwich design dostupný pouze pro specifické modely. Otázkou ale zůstávají 3 modely. Může za nimi stát různá velikost? Nebylo by logické přijít s dvěma prakticky identickými telefony.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!