imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Je tu nový Mac Pro a informace o tom, na co se příští rok těšit


Apple konečně po 686 dnech updatoval svůj počítač z nejvyšší kategorie a rovnou se rozhovořil o dalších krocích, které nás brzy čekají. Příští rok přijde redesignovaný Mac Pro, iMac se silným hardwarem a dedikovaný displej od Applu.

Dnešek je pro uživatele Applu velkým dnem. Něco, co firma za celou svou historii neudělala, se stalo skutečností – Apple otevřeně promluvil o svých plánech o Macu Pro a o tom, co mohou profesionální uživatelé očekávat. Ve společnosti několika málo žurnalistů a blogerů o tom zástupci Applu promluvili v Cupertinu.

01_new_mac_pro_released_plus_updates_on_pro_line
Výroba Macu Pro ve Spojených státech.

Jednou z novinek je, že se Mac Pro dočkal updatu. Základní model dostal místo stávajícího čtyřjádrového Intelu šestijádrový Intel Xeon, duální grafická karta AMD FirePro D300 byla nahrazena modelem D500. O cenovou hladinu výše bylo šestijádro nahrazeno osmijádrem, zatímco GPU D500 vystřídala D800. Kromě těchto změn se však nic nestalo – design zůstal stejný, počet a typ konektorů rovněž. Nový Mac Pro nemá ani USB-C. To je vše, čeho se dočkáváme nyní.

Něco ještě lepšího nás však teprve čeká. Apple vážně přehodnotil koncept Macu Pro a příští rok přijde zcela nová verze. Stejně tak Apple představí iMac se silnějším hardwarem (nic podrobnějšího zatím nevíme) a očekávat můžeme i nový Thunderbolt Display. Phil Schiller a Craig Federighi mimo to promluvili, že chtějí pravidelně vylepšovat zařízení Applu určená primárně profesionálním uživatelům.

02_new_mac_pro_released_plus_updates_on_pro_line

Kompletně předěláváme Mac Pro. Pracujeme na něm. Máme celý tým, který na něm poctivě pracuje a chceme jej navrhnout tak, že by jej bylo možné udržovat pomocí pravidelných vylepšení, zároveň jsme zavázání k vytvoření nejlepšího a nejsilnějšího stolního systému určeného pro profesionální uživatele. Součástí toho je i nový Mac Pro – který je, už podle definice, modulárním systémem – stejně tak připravíme i profesionální displej. Žádný z těchto produktů neuvidíme letos; zatím na nich pracujeme. Myslíme, že je skutečně důležité, abychom pro naše profesionální uživatele, kteří chtějí modulární Mac Pro, připravili něco skvělého, a to zabere více než rok.

– prozradil BuzzFeedu Phil Schiller.

Apple připustil, že se mohl vydat dvěma cestami – buď uzná, že na celém světě s jejich ekosystémem i nadále pracuje obrovské množství profesionálních uživatelů a vezme si z posledních tří let ponaučení, nebo prohraje. Americká firma si vybrala první z nich. Je zajímavé, že přestože je Apple po dlouhá léta jednou z nejvlivnějších technologických společností na světě, nikdy o svých plánech takto otevřeně nemluvil. Rozhodně ne o věcech, které jsou relativně vzdálené a které můžeme očekávat až za rok.

Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek.

Mac Pro, jenž se na pulty dostane příští rok, bude mít pravděpodobně zcela nový design a stavbu. Cílem je pravidelné aktualizování této produktové kategorie, bude tak muset trochu opustit od současného extravagantního stylu. Očekáváme trochu kompaktnější zpracování s mnohem jednodušším způsobem výměny součástek. Například tak, abychom pomocí několika pohybů snadno vyměnili starou grafickou kartu za novou.

Snadná upravitelnost a vylepšitelnost nových Maců Pro byla jednou z klíčových funkcí, promluvil o tom Federighi. Dokáže si představit i pravidelné každoroční updaty:

Aktuální Mac Pro, jak jsme již několikrát řekli, nás omezoval zejména z pohledu chlazení a my jej neměli šanci upgradovat. Kvůli tomu se musíme omluvit uživatelům, kteří si upravitelnost přáli. Rovnou jsme však náš tým poprosili, aby celý koncept předělal a aby vytvořil něco skvělého, díky čemuž se budoucí uživatelé Macu Pro dočkají snadné rozšiřitelnosti a vylepšitelnosti.

04_new_mac_pro_released_plus_updates_on_pro_line

Poslední dobou jsme stále častěji slyšeli hlasy, že produktová řada Pro umírá. Novinky z dnešního dne však ukazují opak, což může mít velice pozitivní dopad na profesionály, kteří kvůli vývoji z posledních let přemýšleli o přechodu na jinou platformu. My můžeme jenom doufat, že nový koncept naplno v dlouhém období poslouží profesionálním uživatelům a že bude Apple schopný vhodně svůj produkt vylepšovat.

Zdroj: Daring Fireball

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!