imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

chytrý dům apple

Je úžasné, co všechno dokáže chytrý dům Applu!


Apple aktualizoval stránku aplikace Home a připojil i krátké video. V něm Apple ukazuje, jak by mohl podle něj vypadat život v chytrém domě. A popravdě to vypadá vážně super…

Chytré domovy se stávají stále běžnější představou o našich všedních životech a už se nejedná jen o nějakou honosnou extravagantní vymoženost. Čím dál více domovů je „chytrých“, kdyby jen pomocí několika chytrých žárovek s možností měnit barvu. Apple si nechtěl nechat tento trend ujet a díky tomu si můžeme vychutnávat Home Kit a veškeré jeho možnosti. Základem tohoto systému je propojení funkcí chytrých zařízení v domě, tudíž má uživatel možnost ovládat v podstatě cokoliv skrze jedinou aplikaci, Home. Jde v podstatě o domov na dálkové ovládání pro dospělé.

chytrý dům apple

Seznam potencionálně ovladatelných funkcí raketově roste a společnosti neustále přichází se svými vlastními řešeními. Již dnes je k dispozici celá řada možností a můžeme si tak například nastavit teplotu, na kterou bude náš domov vyhřátý, až přijdeme domů, nechat si uvařit kávu nebo zjistit, kdo zvoní na zvonek, i kdybychom zrovna pili koktejl na druhé straně planety.

chytrý dům apple

Apple aktualizoval stránku aplikace Home a přidal 45 sekund dlouhé video, ve kterém přesně tyto situace demonstruje. Hlavní roli v něm hraje žena s řadou funkcí aplikace Home. Po probuzení řekne  „Hey Siri, Good morning“. Asistentka poté okamžitě rozsvítí, roztáhne žaluzie a nastaví termostat. Další na řadě je snídaně: kávu zvládnete v aplikaci dvěma klepnutími.

Po odchodu do práce Siri zhasne a zamkne dveře. Po pár hodinách se žena vrací domů, aplikace odemkne a opět rozsvítí světla. Nic není lepšího než se po únavném dni podívat na nějaký pěkný film, zejména když pro vás Siri ztlumí světla, zatáhne žaluzie a zapne Apple TV. A pokud u televize na gauči neusnete, rozhodně si zasloužíte asistentku, která vám popřeje dobrou noc a zhasne pro vás světla.

Tak vypadá všední den v chytré domácnosti podle Applu. Pokud byste si rádi žili jako králové, určitě se podívejte na aktualizovanou stránku, kde zjistíte, co dalšího HomeKit dokáže.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!