imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

chytrý dům apple

Je úžasné, co všechno dokáže chytrý dům Applu!


Apple aktualizoval stránku aplikace Home a připojil i krátké video. V něm Apple ukazuje, jak by mohl podle něj vypadat život v chytrém domě. A popravdě to vypadá vážně super…

Chytré domovy se stávají stále běžnější představou o našich všedních životech a už se nejedná jen o nějakou honosnou extravagantní vymoženost. Čím dál více domovů je „chytrých“, kdyby jen pomocí několika chytrých žárovek s možností měnit barvu. Apple si nechtěl nechat tento trend ujet a díky tomu si můžeme vychutnávat Home Kit a veškeré jeho možnosti. Základem tohoto systému je propojení funkcí chytrých zařízení v domě, tudíž má uživatel možnost ovládat v podstatě cokoliv skrze jedinou aplikaci, Home. Jde v podstatě o domov na dálkové ovládání pro dospělé.

chytrý dům apple

Seznam potencionálně ovladatelných funkcí raketově roste a společnosti neustále přichází se svými vlastními řešeními. Již dnes je k dispozici celá řada možností a můžeme si tak například nastavit teplotu, na kterou bude náš domov vyhřátý, až přijdeme domů, nechat si uvařit kávu nebo zjistit, kdo zvoní na zvonek, i kdybychom zrovna pili koktejl na druhé straně planety.

chytrý dům apple

Apple aktualizoval stránku aplikace Home a přidal 45 sekund dlouhé video, ve kterém přesně tyto situace demonstruje. Hlavní roli v něm hraje žena s řadou funkcí aplikace Home. Po probuzení řekne  „Hey Siri, Good morning“. Asistentka poté okamžitě rozsvítí, roztáhne žaluzie a nastaví termostat. Další na řadě je snídaně: kávu zvládnete v aplikaci dvěma klepnutími.

Po odchodu do práce Siri zhasne a zamkne dveře. Po pár hodinách se žena vrací domů, aplikace odemkne a opět rozsvítí světla. Nic není lepšího než se po únavném dni podívat na nějaký pěkný film, zejména když pro vás Siri ztlumí světla, zatáhne žaluzie a zapne Apple TV. A pokud u televize na gauči neusnete, rozhodně si zasloužíte asistentku, která vám popřeje dobrou noc a zhasne pro vás světla.

Tak vypadá všední den v chytré domácnosti podle Applu. Pokud byste si rádi žili jako králové, určitě se podívejte na aktualizovanou stránku, kde zjistíte, co dalšího HomeKit dokáže.

Zdroj: Macrumors

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!