chytrý dům apple

Je úžasné, co všechno dokáže chytrý dům Applu!

#Novinky
2017. 03. 02.

Apple aktualizoval stránku aplikace Home a připojil i krátké video. V něm Apple ukazuje, jak by mohl podle něj vypadat život v chytrém domě. A popravdě to vypadá vážně super…

Chytré domovy se stávají stále běžnější představou o našich všedních životech a už se nejedná jen o nějakou honosnou extravagantní vymoženost. Čím dál více domovů je „chytrých“, kdyby jen pomocí několika chytrých žárovek s možností měnit barvu. Apple si nechtěl nechat tento trend ujet a díky tomu si můžeme vychutnávat Home Kit a veškeré jeho možnosti. Základem tohoto systému je propojení funkcí chytrých zařízení v domě, tudíž má uživatel možnost ovládat v podstatě cokoliv skrze jedinou aplikaci, Home. Jde v podstatě o domov na dálkové ovládání pro dospělé.

chytrý dům apple

Seznam potencionálně ovladatelných funkcí raketově roste a společnosti neustále přichází se svými vlastními řešeními. Již dnes je k dispozici celá řada možností a můžeme si tak například nastavit teplotu, na kterou bude náš domov vyhřátý, až přijdeme domů, nechat si uvařit kávu nebo zjistit, kdo zvoní na zvonek, i kdybychom zrovna pili koktejl na druhé straně planety.

chytrý dům apple

Apple aktualizoval stránku aplikace Home a přidal 45 sekund dlouhé video, ve kterém přesně tyto situace demonstruje. Hlavní roli v něm hraje žena s řadou funkcí aplikace Home. Po probuzení řekne  “Hey Siri, Good morning”. Asistentka poté okamžitě rozsvítí, roztáhne žaluzie a nastaví termostat. Další na řadě je snídaně: kávu zvládnete v aplikaci dvěma klepnutími.

Po odchodu do práce Siri zhasne a zamkne dveře. Po pár hodinách se žena vrací domů, aplikace odemkne a opět rozsvítí světla. Nic není lepšího než se po únavném dni podívat na nějaký pěkný film, zejména když pro vás Siri ztlumí světla, zatáhne žaluzie a zapne Apple TV. A pokud u televize na gauči neusnete, rozhodně si zasloužíte asistentku, která vám popřeje dobrou noc a zhasne pro vás světla.

Tak vypadá všední den v chytré domácnosti podle Applu. Pokud byste si rádi žili jako králové, určitě se podívejte na aktualizovanou stránku, kde zjistíte, co dalšího HomeKit dokáže.

Zdroj: Macrumors

Přidejte komentář
  • Jan Průcha

    Jsem zvědavý, kolik úsilí do toho Apple dá. Z našeho pohledu (www.InsightHome.com) je to až amatérské video (nemyslím formou, nýbrž obsahem) a i jejich uživatelské rozhraní je daleko horší, než to naše, které vyvíjíme více než osm let. Je to zřídkakdy, co Apple přináší „inovaci“, se kterou je úplný outsider, a to i po téměř TŘECH letech, kdy Home Kit představil (2. června 2014). Na svých oficiálních stránkách má po třech letech slovy čtyřicet produktů, které Home Kit platformu podporují… Každopádně to zásadně pomáhá v „evangelizaci“ trhu. Za to mu velký dík!

    Jan Průcha, majitel Insight Home, a.s.