imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Jedna noc s iPhonem 7 Plus


Na podzim Apple vymyslel, jak co nejpřirozenějším způsobem ukázat schopnosti fotoaparátu iPhonu 7 Plus při focení ve zhoršených světelných podmínkách. Domluvil se tedy s několika profesionálními fotografy a vzal je, aby během večera a noci 5. listopadu 2016 nafotili zajímavé momenty.

Jednou z často chválených věcí je na iPhonu poprávu i fotoaparát – v posledních letech jde mnohdy o největší vývojový skok mezi jednotlivými generacemi. Společnost tvrdí, že je rozdíl i mezi aktuálními iPhone 7 a iPhone 7 Plus, jelikož čočky z šesti dílů a se světelností f/1.8 umožňují přístup většímu množství světla, než jak tomu bylo u předchůdců. To nám, jak Apple dále vysvětluje, umožní dělat čistší a méně rozmazané fotky v horších světelných podmínkách, a to nejen díky zmíněným čočkám, ale také díky optické stabilizaci, jíž najdeme jak v menší, tak větší verzi iPhonu 7.

01_one_night_on_iphone_7_plus

V rámci „musíte to vyzkoušet, abyste to viděli“, požádal Apple několik fotografů, kteří vynikají ve svých oborech, aby telefon otestovali a řekli, co si myslí o schopnostech aktuální generace iPhonů. Jedinou podmínkou bylo, že s sebou na focení nesmí vzít svůj vlastní fotoaparát a že na telefonu provedou všechny fáze od pořízení fotografie, přes postprodukci, až po publikování. Apple následně vytvoří exhibici těchto fotek na billboardech a dalších reklamních plochách ve 25 zemích světa a několika velkých městech pod kampaní „Shot on iPhone“.

02_one_night_on_iphone_7_plus

Někteří účastníci akce využívali vlajkové lodi Applu ve velice extrémních situacích, Reuben Wu z Chicaga odcestoval na Jávu, kde našel perfektní moment v obklopení 130 aktivních sopek na ostrově. Připojil svůj iPhone 7 na drona a pořídil dechberoucí fotky sopky Gunung Karang s tekoucí lávou. Ruairdih McGynn zase navštívil Island, kde strávil dobrodružnou noc na psím spřežení, na kterém procestoval ledem pokrytou zemi.

03_one_night_on_iphone_7_plus

Island je dobře známý díky své ikonické krajině. Chtěl jsem vytvořit sérii neočekávaných fotek, které by zároveň posouvaly hranice mobilního fotografování a umožnily lidem najít nový pohled na Island – zejména tedy na noční Island. iPhone nabízí možnost zachytit, zpracovat a publikovat vše na jednom zařízení, což jsou vše kvality, které slouží k zachycení upřímných krajinných fotek a k vytvoření podmínek, které si užívám.

– řekl McGlynn.

04_one_night_on_iphone_7_plus

Další vzali svůj úkol z úplně jiného konce a spíše než extrémní situace během svých výletů se snažili zachytit běžné lidi a je obklopující atmosféru. Elsa Bledaová, známá a uznávaná umělkyně z Johannesburgu, se pokusila zachytit noční život ve svém rodném městě.

05_one_night_on_iphone_7_plus

Jihoafrická republika, zejména pak Johannesburg, vypadá v noci mnohem klidněji, ale ve skutečnosti skrývá spoustu energie, barev a života. Pro mě je svoboda používání iPhonu k fotografování absolutně úžasná. Fotografům nabízí mnoho aplikací jako Slow Shutter Cam, jež je má oblíbená. Experimentujte a hrajte si, jak jen to půjde, a dejte průchod své představivosti; je toho mnoho, co můžete s iPhonem objevit.

06_one_night_on_iphone_7_plus 07_one_night_on_iphone_7_plus

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!