imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jedna noc s iPhonem 7 Plus


Na podzim Apple vymyslel, jak co nejpřirozenějším způsobem ukázat schopnosti fotoaparátu iPhonu 7 Plus při focení ve zhoršených světelných podmínkách. Domluvil se tedy s několika profesionálními fotografy a vzal je, aby během večera a noci 5. listopadu 2016 nafotili zajímavé momenty.

Jednou z často chválených věcí je na iPhonu poprávu i fotoaparát – v posledních letech jde mnohdy o největší vývojový skok mezi jednotlivými generacemi. Společnost tvrdí, že je rozdíl i mezi aktuálními iPhone 7 a iPhone 7 Plus, jelikož čočky z šesti dílů a se světelností f/1.8 umožňují přístup většímu množství světla, než jak tomu bylo u předchůdců. To nám, jak Apple dále vysvětluje, umožní dělat čistší a méně rozmazané fotky v horších světelných podmínkách, a to nejen díky zmíněným čočkám, ale také díky optické stabilizaci, jíž najdeme jak v menší, tak větší verzi iPhonu 7.

01_one_night_on_iphone_7_plus

V rámci „musíte to vyzkoušet, abyste to viděli“, požádal Apple několik fotografů, kteří vynikají ve svých oborech, aby telefon otestovali a řekli, co si myslí o schopnostech aktuální generace iPhonů. Jedinou podmínkou bylo, že s sebou na focení nesmí vzít svůj vlastní fotoaparát a že na telefonu provedou všechny fáze od pořízení fotografie, přes postprodukci, až po publikování. Apple následně vytvoří exhibici těchto fotek na billboardech a dalších reklamních plochách ve 25 zemích světa a několika velkých městech pod kampaní „Shot on iPhone“.

02_one_night_on_iphone_7_plus

Někteří účastníci akce využívali vlajkové lodi Applu ve velice extrémních situacích, Reuben Wu z Chicaga odcestoval na Jávu, kde našel perfektní moment v obklopení 130 aktivních sopek na ostrově. Připojil svůj iPhone 7 na drona a pořídil dechberoucí fotky sopky Gunung Karang s tekoucí lávou. Ruairdih McGynn zase navštívil Island, kde strávil dobrodružnou noc na psím spřežení, na kterém procestoval ledem pokrytou zemi.

03_one_night_on_iphone_7_plus

Island je dobře známý díky své ikonické krajině. Chtěl jsem vytvořit sérii neočekávaných fotek, které by zároveň posouvaly hranice mobilního fotografování a umožnily lidem najít nový pohled na Island – zejména tedy na noční Island. iPhone nabízí možnost zachytit, zpracovat a publikovat vše na jednom zařízení, což jsou vše kvality, které slouží k zachycení upřímných krajinných fotek a k vytvoření podmínek, které si užívám.

– řekl McGlynn.

04_one_night_on_iphone_7_plus

Další vzali svůj úkol z úplně jiného konce a spíše než extrémní situace během svých výletů se snažili zachytit běžné lidi a je obklopující atmosféru. Elsa Bledaová, známá a uznávaná umělkyně z Johannesburgu, se pokusila zachytit noční život ve svém rodném městě.

05_one_night_on_iphone_7_plus

Jihoafrická republika, zejména pak Johannesburg, vypadá v noci mnohem klidněji, ale ve skutečnosti skrývá spoustu energie, barev a života. Pro mě je svoboda používání iPhonu k fotografování absolutně úžasná. Fotografům nabízí mnoho aplikací jako Slow Shutter Cam, jež je má oblíbená. Experimentujte a hrajte si, jak jen to půjde, a dejte průchod své představivosti; je toho mnoho, co můžete s iPhonem objevit.

06_one_night_on_iphone_7_plus 07_one_night_on_iphone_7_plus

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!