imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Ještě než rozmlátíte svůj iPhone…


Facebook brzy zveřejní jednu z dosud nejotravnějších aktualizací. Nepanikařte, buďte v klidu, ukážeme vám totiž, jak otravnou funkci vypnout. Ne, kladivo dnes nebude potřeba…

Znáte stránky, které po jejich otevření automaticky začnou přehrávat video na nejvyšší možnou hlasitost? Jistě jste se s tím již někdy setkali, zejména anglosaské stránky v tomto měly velkou tradici, ale čas od času najdeme exempláře i dnes.

Pokud jste si však mysleli, že podobné otravné a bezohledné stránky brzy vymřou, pletete se. A jak moc se pletete! S touto funkcí totiž nepřichází nikdo jiný, než kým je obrovská sociální síť s miliardou uživatelů – Facebook. I ti, kteří na internetu dosud žili velice střídmě, se novince nevyhnout, protože téměř každý Facebook alespoň občas používá.

mz-newsroom-9

Poslední dobou byl Zuckerberg a jeho společnost čím dál agresivnější v automatickém spouštění videí. Vše začalo, když se videa začala spouštět sama od sebe. Následovalo to tím, že když jste se alespoň na pár sekund u videa zastavili, samo se hodilo do fullscreenu. Nejnovější update však bude úplně jiná liga.

Na chvíli si třeba představte, že dáváte v noci spát své dítě. Dítě už skoro spí, vy si na telefonu při odchodu z místnosti projíždíte novinky. Najedou začne úplně nesmyslné video z 9gagu hrát na celou místnost a můžete začít s uspáváním znovu. Nebo si představte, že sedíte na nudné přednášce a z nudy si chcete projít Facebook, pár vteřin na to celá učebna poslouchá klasiku v podobě Pen Pineapple Apple Pen.

Myslíme, že se tohohle už účastnit nechceme. Pro řadu čtenářů je jistě evidentní, proč je to krok na prd. Naštěstí nešli úplně za hranu, a když máme na telefonu ztišené zvuky, Facebook se nerozkřičí. Aktualizace přijde v několika vlnách – nejdříve se update vyzkouší na malém vzorku uživatelů, následně bude pro všechny. Pro ty, kteří již byli zasaženi, tu máme tip, jak vše pěkně vypnout. Jděte do nastavení, kde zrušíte možnost „Videa ve vybraných příspěvcích začnou se zvukem“. Teoreticky zde pak můžete vše hodit zpátky, ale kdo by to dělal, že?

Zdroje: The Verge a Facebook

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!