imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Jimmy Iovine dle všeho opouští Apple


Celosvětově známý producent byl jedním z největších jmen hudební nabídky od Applu. Pomohl získat Beats, bez něj by iPody a iTunes nebyly tím, čím jsou dnes, a velkou měrou se zasadil i o vznik Apple Music.

Přestože vám jeho jméno třeba nic neříká, rozhodně znáte výsledky jeho práce. Čtyřiašedesátiletý gentleman je velkou postavou hudebního průmysl, kde zanechal stopu jako producent, inženýr a majitel jednoho z labelů. Je spoluzakladatelem Interscope Records a v roce 2006 nechyběl u vzniku značky Beats.

John Lennon, U2, Snoop Dogg, Tupac, Dr. Dre, Eminem, Lady Gaga – to je jen několik z velkých jmen, s nimiž Iovine v posledních několika letech spolupracoval, ve velké části jako producent. Jde o skutečně velké jméno hudebního byznysu.

Jimmy Iovine

Přestože s Applem spolupracoval již dříve, oficiálně se stal zaměstnancem americké firmy v roce 2014. Vše navíc vypadá, že celá spolupráce fungovala perfektně. On byl tím, kdo přesvědčil Tima Cooka k nákupu společnosti Beats, aby se na hudebním trhu udrželi ve hře. K situaci řekl následující:

Přesvědčil jsem ho, aby tuto firmu koupil. Řekl jsem: ‚Nechci pracovat pro nikoho jiného. Chci, aby tohle Apple udělal. Vím, že to v Applu zvládnu. Nechci to nakupovat. Chci přijít sem, do firmy Steva Jobse. Já vás znám; vím, čeho jste schopni; vím, že chápete popkulturu. Vím, že teď máte mezeru v hudebním segmentu; nechte mě ji zacelit.‘ Myslím, že jsem to řekl asi dva roky před tím, než mi řekli ano. […] Když Steve zemřel, a s nástupem streamování, jsem viděl, že něco potřebují. Skvěle tam zapadlo Beats Music.

Jimmy Iovine, Tim Cook, Dr. Dre a Eddy Cue

A teď vidíme, že měl pravdu. Od té doby, co v Cupertinu pracoval na Apple Music, získal službě 30 milionů předplatitelů a jeho nápadem bylo, aby se služba otevřela i dalším druhům obsahu. Jak říká: „Potřebuje to být více než jen hromada písniček a pár playlistů.“ On je tak jedním z těch, kteří jsou zodpovědní za Planet of Apps nebo Carpool Karaoke.

Iovine byl jedním z hlavních, kteří tvořili motor Applu. Jeho odchod je tudíž pro firmu mnohem bolestivější. Přestože sám neoznámil, že končí, tak se zdroje Hits Daily Double, Billboard a Bloomberg shodují na pravdivosti spekulací.

Pokud se nakonec potvrdí, že Iovine v srpnu společnost opustí, bude to přesně po poslední splátce za akvizici Beats. Důvod je dosud neznámý. Bloomberg tvrdí, že jde o interní neshody, konkrétně došlo i na několik hádek s dalšími leadery, jako je Eddy Cue – SVP Applu pro internetový software a služby. Také se hodí dodat, že Iovinovi bude v březnu 65 let, takže jde možná prostě jen do důchodu.

Jimmy Iovine, Bono, Steve a The Edge 26. října 2004

Na každý pád bude jeho odchod pro Apple obrovskou ztrátou. Na druhou stranu svou práci udělal na jedničku s hvězdičkou, dokázal totiž posadit Apple zpátky do světla reflektorů současného hudebního trhu.

Zdroj: Engadget

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.