imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Jméno nového iPhonu je venku, spolu s ním i všechno ostatní


Necelé dva dny zbývají do představení nového iPhonu a informace se na nás stále valí. Teď je jich pěkná hromádka. Jestliže si chcete na keynote užít alespoň nějaké překvapení, doporučujeme nečíst dál.

Tvar iPhonu známe již delší dobu, Applu se to ani letos nepodařilo před přednáškou utajit. Nyní už známe i názvy všech nových modelů, díky úniku finální verze iOS 11 se ven dostalo i mnoho dalších informací.

Začněme tedy názvy. Přijdou tři zařízení. Následovníci iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus se stanou iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Top model s OLED panelem ponese označení iPhone X. Pozor ale! Stejně jako v případě starého Mac OS X neznamená „X“ písmeno, ale číslovku deset – jde totiž o výroční model na oslavu desátých narozenin.

Takže znovu:
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone X

Až do teď jsme si nebyli úplně jisti tím, jak Apple využije horní lištu rozdělenou ostrůvkem pro kamerku a senzory, nyní však máme odpověď. Hodiny skutečně budou na levé straně, vše ostatní na pravé. Načítací ikonka se proměnila v malý proužek, který se bude pohybovat zleva doprava. Je to trochu zvláštní, ale zvykneme si. Možná šlo o úsporu prostoru. Ikonka baterie také trochu vyrostla, během nabíjení bude zvýrazněná.

Krátké video s načítacím proužkem:

 

Nějakou dobu již také víme o tom, že dorazí FaceID a s velkou pravděpodobností zmizí TouchID. Nyní se můžeme podívat, jak bude vypadat nastavení nového biometrického rozpoznávání.

 

Je evidentní, že FaceID bude váš obličej skenovat ve 3D, takže nepůjde senzor ošálit jednoduchou fotografií, jak je tomu u podobného řešení u konkurence. Jak však snese srovnání s TouchID, to uvidíme až naživo.

Dozvěděli jsme se více i o samotné kamerce. U iPhonu X bude zvládat natáčet video v 1080p až při 240 FPS, ve 4K pak při 24 a 60 FPS. Dorazí také nové highlighty, mezi nimiž si můžete vybírat: Obrysové světlo, Přirozené světlo, Scénické světlo, Monochromatické světlo a Studiové světlo.

Jestli vám to ještě nestačí, dorazí i animované emotikony. Ty tak nově zvládnou přehrávat konkrétní výrazy tváře. Boom shakalaka!

Je rovněž potvrzeno, že nové Apple Watch zvládnou LTE a budou využívat virtuální SIM karty. Budou mít přitom stejné telefonní číslo jako váš iPhone. Tady nás skutečně zajímá, jak se situace bude řešit s operátory.

Dostupná budou i nová pozadí. Můžete je stáhnout jak do svých iPhonů, tak do svých iPadů.

To jsou nejdůležitější informace, které z finální verze iOS 11 dokážeme vyčíst. I tak si ale myslíme, že keynote bude skutečně vzrušující. Ještě zbývá prozradit řadu detailů a těšíme se, až na vlastní oči uvidíme nový iPhone. Podle našeho názoru půjde o jednu z největších a nejzajímavějších keynote v historii Applu. Už se jen dvakrát vyspíme…

Přidejte se v úterý od 19:00 k nám, keynote budeme sledovat živě!

Zdroj: Twitter

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!