imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

procesory kaby lake macbook pro výkon

Kaby Lake procesory zvyšují výkon MacBooků Pro o 20 %


Ohlasy na MacBooky Pro představené v říjnu loňského byly poněkud smíšené: ačkoliv byli lidé z nového designu nadšení, velká část byla zklamána z jejich výkonu. Apple modernizoval na WWDC své laptopy o sedmou generaci procesorů Intel Kaby Lake a výsledky lze hned pozorovat na benchmarcích.

Nic nedokazuje větší nutnost zvýšení výkonu MacBooků Pro než to, že Apple své laptopy modernizoval již po 200 dnech od jejich uvedení na trh. Rychlejší SSD samozřejmě vítáme, nicméně na ty si před tím nikdo nestěžoval: laptopy jsme otestovali hned po jejich uvedení a všechny jejich benchmarky dosahovaly závratných hodnot. Nicméně procesory modernizaci opravdu potřebovaly.

procesory kaby lake macbook pro výkon

Šestá generace procesorů Intel Skylake tak byla nahrazena novější generací Kaby Lake. To se sice může zdát jako irelevantní změna, když ale dojde na benchmarky, rozdíl je viditelný okamžitě. Musíme podotknout, že tyto testy nám hned neukáží výkon během reálného užívání, pro základní srovnání jsou ale dostačující. A podle dat z testu Geekbench 4 se zdá, že se MacBookům Pro dostalo díky modernizaci velice solidního nárůstu výkonu.

Zejména pak v těch nejvyšších kategoriích. Například 15″ MacBook Pro vybavený sedmou generací procesorů Core i7 na frekvenci 2,9GHz dosáhl 4 632 bodů na jedno jádro, zatímco za více jader 15 747 bodů. Pro srovnání loňský model ve stejné cenové kategorii s procesorem Core i7 šesté generace na frekvenci 2,7GHz získal 4 098, respektive 13 155 bodů. To znamená 13% nárůst na jedno jádro a téměř 20% nárůst u více jádrových instrukcí.

procesory kaby lake macbook pro výkon

Růst samozřejmě zaznamenaly i základní konfigurace a k dispozici ještě nejsou data z té úplně nejsilnější. Výše uvedené výsledky byste pak měli brát s určitou rezervou, jelikož neznáme přesné podmínky daných měření. Přesnější výsledky budeme mít k dispozici po začátku prodeje nových počítačů. I z uvedených informací lze ale vidět, že modernizace nebyla marná a laptopy ji opravdu potřebovaly…

Zdroj: Macrumors

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!