imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Kalibrace Apple Watch pro přesnější měření


Většina uživatelů Apple Watch používá chytré hodinky během cvičení. Jestliže mezi ně patříte i vy, není úplně od věci čas od času hodinky zkalibrovat. Díky tomu získáte během měření nejpřesnější možná data.

Pokud cvičíte pravidelně, pak víte moc dobře, jak důležité je sledování vašich výkonů a intenzity tréninku. Sledujete, jak se vám měnil tep, na základě toho děláte změny. Je zcela klíčové, aby pak byly informace z Apple Watch co nejpřesnější možné.

Každá aplikace pro fitness se při prvním spuštění ptá na základní data – jejich vyplňování nepřeskakujte, i kdybyste sebevíc chtěli. Pro změření přesné váhy, BMI, množství vody a tuku v těle, poměru svalové hmoty a kostí a kontrolu srdečního tepu můžete využít váhu Nokia Body Cardio. Jde o skutečně užitečného pomocníka, v minulosti jsme ho pro vás otestovali.

Jakmile změříte vše, co po vás aplikace chce, je potřeba hodinky zkalibrovat na rychlost a lokaci. Zaprvé, nezávisle na typu hodinek, jděte na svém iPhonu do Nastavení > Soukromí a povolte zde Polohové služby. Jestliže chcete jít ještě o krok dál, klikněte na Polohové služby, sjeďte dolů na Systémové služby a povolte Kalibrace pohybu a vzdálenosti.

Pro Apple Watch Series 2 a Series 3 je to vše, co potřebujete. Pokud jste postupovali podle kroků výše, získáte nejpřesnější možné informace. U Series 1 a Series 0 je potřeba udělat ještě pár věcí, protože v sobě nemají zabudovaný GPS modul. Svůj iPhone musíte zkalibrovat, když jste venku. Položte jej na rovný povrch na místě, kde je GPS signál kvalitní.

 

Je důležité, abyste kalibraci dělali za pěkného počasí – když prší nebo je zataženo, výsledky se mohou odchylovat. Teď svůj telefon buď neste, nebo si jej dejte do držáku na ruku, a vydejte se na minimálně dvacetiminutovou procházku nebo běh. Čím více se hýbete, tím přesnější výsledek bude. Nemusíte kvůli tomu uběhnout maraton, ale od teď budou hodinky vaše data zpřesňovat. Naučí se pozorovat váš styl chůze či běhu, během sportování pak poskytnou přesnější obrázek.

Pokud máte pocit, že je něco špatně, můžete jít kdykoliv do aplikace Apple Watch a resetovat zařízení v Soukromí > Resetovat kalibrační data kondice.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.