imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

iphone x

Kam zmizelo gesto Scroll to Top na iPhonu X?


Toto gesto existuje již od prvního iPhonu a při procházení dlouhého dokumentu díky němu můžete ušetřit hromadu času a bolest ruky. Pojďme se podívat, kam toto gesto v iPhonu X zmizelo.

Nový systém gest s sebou přinesl mnoho otázek, na tuto se ale ještě nikdo nezeptal. Dříve, když jste dosáhli na spodní část stránky a tapnuli na menu bar nahoře, stránka se posunula nahoru. Nicméně v iPhonu X se nic takového neděje.

iphone x

Funkce samozřejmě nezmizela a nové řešení je naprosto jednoduché. Tajemství je dvakrát tapnout do místa nahoře, kde se setkává displej s rámečkem. Tímto se dostanete na začátek každé stránky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.