imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone

Kolik času trávíte používáním různých aplikací?


Na iPhonu se dá strávit klidně celý den. Jaké aplikace ale používáte nejvíc? S pomocí následující metody to velmi snadno zjistíte.

Někteří uživatelé se budou možná po přečtení tohoto článku cítit trochu trapně, pokud zjistí, že telefon používají 4-5 hodin denně a navíc většinu času na Facebooku a Messengeru.

like

Průměrný uživatel stráví na svém telefonu 2-3 hodiny. Mezi nejčastější aktivity patří kontrola počasí, SMS, e-maily, čtení novinek, brouzdání po internetu a sledování videí. Vzhledem k tomu, že před 10-15 lety jsme ten stejný čas trávili nad jinými médii, například noviny, televize a rádio, nejsou 2-3 hodiny na posílání e-mailů a brouzdání po internetu až taková hrůza.

Jak ale zjistit, kolik přesně se svými aplikacemi trávíte času? Požadovanou informaci naleznete pod využitím baterie:

  1. Otevřete Settings.
  2. Sjeďte dolů do menu Battery.
  3. Počkejte na načtení detailní diagnostiky baterie a v menu klikněte na hodiny.
čas aplikací

V seznamu naleznete dva typy dat: „on screen“ a „background“. Důležitější je samozřejmě „on screen“ čas, který představuje aktivní používání aplikace. Součtem obou hodnot dostanete celkový čas.

Poznámka: Na přiloženém obrázku je vidět vysoká hodnota času na pozadí u YouTube, ačkoliv by na pozadí aplikace při zamčeném telefonu vůbec běžet neměla. Pokud někoho z našich čtenářů napadá, čím to může být způsobeno, neváhejte se s námi o svůj názor podělit.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.