imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Kompletně redesignovaný iPad dorazí příští rok


iPad s úplně novým designem a funkcemi z iPhonu X může dorazit již v následujícím roce.

Mark Gurman se podělil o pár nových informací, ve kterých mluvil o redesignovaném high-end iPadu, jenž by měl dorazit v roce 2018. Kromě dalšího se dočká i některých funkcí z iPhonu X.

Zprávy mluví o modelu, který je podobný aktuálnímu 10,5“ iPadu Pro. Dle všeho se nedočká OLED displeje, naopak však bude mít Face ID místo Touch ID. To znamená odchod tlačítka Home i u tabletu, otevírá se tak možnost bezrámečkového displeje i u iPadů.

Už v aktuální 10,5“ verzi iPadu Pro se podařilo rámeček zmenšit, před několika týdny pak vyšly koncepty, jak by bezrámečkový iPad mohl vypadat. Spolu s plánovaným iPadem se chystá i nová Apple Pencil.

Gurman nemluví o tom, jestli z iPhonu X  přijde i ostrůvek pro potřebné senzory, jak by byl případně řešený nebo jestli iPad bude mít skleněná záda, aby zvládnul i bezdrátové nabíjení.

Další zajímavou otázkou je odolnost proti vodě či prachu, mnohem důležitější otázkou je však datum, kdy bychom se měli nového iPadu dočkat. Bloomberg očekává nejdříve podzim 2018, jako největší důvod udává výrobní problémy s iPhonem X.

Zdroje: Bloomberg, The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.