imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Koncept iPhonu SE Plus


Nebo spíše iPhonu SE X, i když to už by bylo asi příliš. Tým designérů se však každopádně sešel nad tím, jak by se dalo nacpat všechny nové funkce iPhonu X do šasi iPhonu 5s. Vytvořil tak potenciálního nástupce dnes již skoro dva roky starého iPhonu SE.

Skvělou vlastností bezrámečkového displeje je fakt, že se u iPhonu X podařilo vtěsnat 5,8“ displej do zařízení jen o něco málo většího, než byly 4,7“ iPhony. Co se ale stane, když je i 4,7“ telefon pro někoho příliš velký a chtěl by raději zůstat u 4“ iPhonu SE – zároveň však se všemi výhodami nové vlajkové lodi, a to včetně bezrámečkového displeje?

To byla pravděpodobně myšlenka, která stála za zrodem konceptu z dílny designerského týmu curved.de. Ten si pro nás kromě konceptů připravil i video. Hlavním nápad je prakticky stejný, jako ten, který měl Apple u původního iPhonu SE – vměstnání všech hlavních nových funkcí z aktuálně nejlepšího modelu do zařízení s dobře známým designem.

Tentokrát je referenčním modelem iPhone X, vysněný iPhone SE by tak měl bezrámečkový OLED displej, duální fotoaparát na zadní straně, vepředu kamerku TrueDepth, pochopitelně by nechybělo ani Face ID. Koncept navíc pracuje i se zabudovaným Touch ID přímo v displeji. Zařízení by poháněl čip A11 Bionic, trochu více RAM a o výdrž by se starala větší baterie – pořád jde ale bohužel jen o krásnou představu.

iPhone SE je dodnes mezi uživateli obrovským úspěchem, a to nejen díky kompaktnější velikosti a aktuálnímu hardwaru, ale také díky mírně nastavené ceně. Je velkou otázkou, co Apple s tímto modelem hodlá dále dělat, ale jedna věc je jistá – mnoho lidí si přeje, aby nějakým způsobem série SE pokračovala. Nyní by byl perfektní čas pro představení nástupce, na jaře bude iPhone SE slavit dva roky od uvedení.

Musíme však rovnou dodat, že vzhledem k obtížím, které iPhone X při zařizování OLED panelů a kamery TrueDepth měl, je jen minimální šance, že by se koncept přiblížil případné realitě. Navíc by šlo o telefon, jenž by nespadal do nejvyšší kategorie. Jakmile však do celé situace vstoupí LG…

Jak se vám tato myšlenka líbí? Pořídili byste si podobné zařízení?

Zdroje: 9to5mac a curved.de

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.