imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

konec apple music zdarma

Končí tříměsíční zkušební verze Apple Music zdarma?


Od poloviny května 2017 mohou být uživatelům z některých zemí účtovány poplatky za vyzkoušení streamovací služby Applu, kterou šlo původně vyzkoušet na tři měsíce zdarma. Česká republika mezi ně nepatří, zatím…

V roce 2015 započala Apple Music svou cestu pro všechny milovníky hudby mimořádnou tříměsíční zkušební verzí zdarma. Tato výjimečná nabídka byla i dosti rozporuplná, jelikož na jedné straně byli nadšení uživatelé a na té druhé ne tak nadšení umělci.

Dalo by se říci, že tuto válku začala Taylor Swift. Částečně to bylo pochopitelné, jelikož Apple původně plánoval, že během zkušebního období nebude umělcům vyplácet žádné peníze. Příběh má naštěstí šťastný konec. Apple zaplatil, Taylor Swift se stala z nepřítele exkluzivní umělkyní a my si mohli ponechat Apple Music zdarma. A tím jsme si chvilku mysleli, že to hasne…

konec apple music zdarma

Nyní ale přišla nemilá zpráva. Od 14. května musíte za zkušební verzi v Austrálii, Švýcarsku a Španělsku zaplatit. Ačkoliv není částka nijak vysoká (1 USD/CHF/ EUR), stále se jedná o platbu. Nejsme marketingoví géniové, víme ale jistě, že uživatelé velmi neradi platí za něco, co bylo ještě před chvílí zdarma.

Podle nás nebudou pro Apple příjmy z těchto zemí činit žádný rozdíl. Klidně by si tuto sumu mohli odpustit. Na druhou stranu víme, že má Apple při stanovování cen nějaké nejasnosti. Nicméně se přeci jen blíží tržní hodnotě 1 bilionu dolarů a tak musí vědět, co dělá.

konec apple music zdarma

Co za tímto rozhodnutím stálo, nevíme. A nemůžeme si být ani jistí, že se tento poplatek nerozšíří ani mezi ostatní země. Prozatím se ale u nás nemění nic.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!