konec apple music zdarma

Končí tříměsíční zkušební verze Apple Music zdarma?

#Novinky
2017. 05. 22.

Od poloviny května 2017 mohou být uživatelům z některých zemí účtovány poplatky za vyzkoušení streamovací služby Applu, kterou šlo původně vyzkoušet na tři měsíce zdarma. Česká republika mezi ně nepatří, zatím…

V roce 2015 započala Apple Music svou cestu pro všechny milovníky hudby mimořádnou tříměsíční zkušební verzí zdarma. Tato výjimečná nabídka byla i dosti rozporuplná, jelikož na jedné straně byli nadšení uživatelé a na té druhé ne tak nadšení umělci.

Dalo by se říci, že tuto válku začala Taylor Swift. Částečně to bylo pochopitelné, jelikož Apple původně plánoval, že během zkušebního období nebude umělcům vyplácet žádné peníze. Příběh má naštěstí šťastný konec. Apple zaplatil, Taylor Swift se stala z nepřítele exkluzivní umělkyní a my si mohli ponechat Apple Music zdarma. A tím jsme si chvilku mysleli, že to hasne…

konec apple music zdarma

Nyní ale přišla nemilá zpráva. Od 14. května musíte za zkušební verzi v Austrálii, Švýcarsku a Španělsku zaplatit. Ačkoliv není částka nijak vysoká (1 USD/CHF/ EUR), stále se jedná o platbu. Nejsme marketingoví géniové, víme ale jistě, že uživatelé velmi neradi platí za něco, co bylo ještě před chvílí zdarma.

Podle nás nebudou pro Apple příjmy z těchto zemí činit žádný rozdíl. Klidně by si tuto sumu mohli odpustit. Na druhou stranu víme, že má Apple při stanovování cen nějaké nejasnosti. Nicméně se přeci jen blíží tržní hodnotě 1 bilionu dolarů a tak musí vědět, co dělá.

konec apple music zdarma

Co za tímto rozhodnutím stálo, nevíme. A nemůžeme si být ani jistí, že se tento poplatek nerozšíří ani mezi ostatní země. Prozatím se ale u nás nemění nic.

Zdroj: Macrumors

Přidejte komentář
  • Vilem Tell

    Tak nejdřív mluvíte v článku o umělcích a pak zase o Taylor Swift, tak já se v tom nevyznám.