imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone 8 design

Konečná podoba iPhonu 8


Sám Apple potvrdil design OLED displeje nového iPhonu obrázkem nalezeným v kódu HomeCode. To přitom není vše, co bylo nalezeno.

Až do této chvíle jsme si byli vzhledem OLED displeje nového iPhonu 8 jistí na 99 %. Lidé si již od května vsázeli na příchod displeje od rámečku k rámečku s ostrůvkem pro kameru a další senzory uprostřed nahoře.

iphone 8 design

Tentokrát objevil Steve Troughton-Smith a další vývojář Guilherme Rambo v kódu HomePod malinké, ale extrémně důležité detaily. Zaprvé našli obrázek, který vyobrazuje samotný nový iPhone. Ten potvrzuje zmíněný ostrůvek na 100 %. Takto to bude vypadat:

iphone 8 design

Ještě tedy nevíme, jak Apple využije prostor vedle ostrůvku a úplně vespod displeje. Alespoň jsme si nyní jistí tolikrát omílaným ostrůvkem. (Což je pro nás obrovská úleva, jelikož jsme vás tedy posledních pár měsíců nekrmili samými bludy.)

Druhou věcí, kterou nám kód prozradil, je biometrická identifikace pod názvem „BKFaceDetect.“ Písmena BK by mohla označovat Biometric Kit. To by mohlo představovat skener sítnice, nebo rozpoznávání obličeje, nebo dokonce kombinaci obou.

To je prozatím vše. Dočkali jsme se zatím pouze schematického obrázku a kódu pro rozpoznávání obličejů, díky tomu se už ale nemůžeme zářijové Keynote dočkat. K představení výročního iPhonu tak chybí něco málo přes měsíc.

Zdroj: The Verge

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!