imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

face id

Konkurence vyvíjí rozpoznávání obličejů podle vzoru Face ID


Ještě před několika měsíci jsme si mysleli, že největším hitem letošního roku bude na trhu mobilů čtečka otisků prstů zabudovaná do displeje. Apple ovšem představil u iPhonu X něco úplně jiného. Ming-Chi Kuo z KGI tvrdí, že tím vzbudil zájem ostatních společností a řešení Applu by se tak opět mohlo stát standardem odvětví.

Nový iPhone X představil nejpropracovanější a nejatraktivnější novou funkci od dob prvního iPhonu, když zrušil svou vlastní tradici a přešel z Touch ID na Face ID, čímž vyvolal mezi uživateli a dalšími společnostmi hotové šílenství. Ještě před výročním iPhonem X sice existovaly telefony, které tvář rozpoznat uměly, nicméně řešení Applu je bezpečnější a jednodušeji se používá. Kuo věří, že tato technologie zaujala konkurenci ještě o něco víc než čtečka otisků prstů pod displejem.

face id

Zatímco optická čtečka otisků prstů pod displejem je pouze vylepšením kapacitního řešení, 3D skenování představuje revoluční uživatelskou zkušenost a opravňuje k luxusní hrubé marži. 3D skenování neumožňuje pouze rozpoznat obličej v zabezpečených aplikacích a vytváření vtipných výrazů v Animoji, důležitější je, že jde o klíčový faktor při vývoji rozšířené reality. My tedy věříme, že prodejci značky jsou ochotní utratit za potřebné součástky více.

Kuo před časem prohlásil, že je TrueDepth kamera iPhonu X na takové úrovni, že díky ní získal Apple před konkurencí na poli biometrické identifikace 2,5 roku náskoku . Na první pohled se to může jevit jako přehnané prohlášení, jelikož Qualcomm podobnou technologii již vlastní, iPhone X ale klidně může otevřít cestu výrobcům pro Android a všichni přejdou z čtení otisků prstů na rozpoznávání obličejů. Díky tomu by mohly být uživatelské zkušenosti ještě o něco lepší. V jeho zprávě Kuo také tvrdí, že Samsung má s výrobou OLED displejů v porovnání s ostatními výrobci podobný náskok a nelze se tedy divit, že Apple použil v iPhonu X právě tyto panely.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!