imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Kontrolujte na Macu stav baterie svých Bluetooth zařízení


Vedle iOS a Apple Watch můžete kontrolovat úroveň nabití svých Bluetooth produktů od Applu i na Macu.

Před několika dny jsme měli článek o tom, jak zobrazovat stav nabití na různých zařízeních připojených skrz Bluetooth. Bavili jsme se o Apple Pencil, AirPods a dalších. Tuto možnost naleznete i na Macu, stejně jako předtím však nevidíte kompletně celý ekosystém, ale jen příslušenství připojené přímo k počítači. Mezi ně patří třeba Magic Mouse nebo sluchátka Beats s čipem W1.

Ke stavu se lze dostat několika způsoby. Své audio příslušenství můžete zkontrolovat v iTunes, je tu však místo, kde najdete všechno pohromadě. V horní liště máte ikonku pro Bluetooth. Vyberte kterékoliv z připojených zařízení, klikněte na něj a jednoduše se na stav baterie podívejte. Jestliže ikonku nevidíte, jděte do Předvolby systému > Bluetooth a zvolte Zobrazit Bluetooth v řádku nabídek.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.