imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

kompatibilní zařízení ios 11

Která zařízení budou kompatibilní s iOS 11?


Do oficiálního vydání iOS 11 nám sice zbývají ještě čtyři měsíce, lidé se ale již začínají zajímat, zda bude nový systém fungovat na jejich aktuálních iPhonech a iPadech. Zde vám přinášíme seznam kompatibilních zařízení.

Jako vždy Apple představil svou nejnovější verzi iOS na WWDC. Beta verze pro vývojáře je dostupná od dnešního dne, na oficiální vydání si ovšem budeme muset počkat do uvedení nového iPhonu, které by mělo proběhnout letos na podzim.

kompatibilní zařízení ios 11

Uživatelé iPhonů 5 a 5c mohou na iOS 11 zapomenout, protože tyto telefony podporovány nebudou. U iPadů se ovšem nic nemění a ty, na kterých běží iOS 10, budou moci nainstalovat iOS 11 bez problémů.

Také byste se měli připravit na to, že na starších iPhonech a iPadech nemusí fungovat úplně všechny funkce, například Split View nefunguje na iPadu 4 s iOS 10. Apple totiž určitě funkce na některých zařízeních zakazuje a drží se tak motta: „raději to zakážeme, než aby se pak celé zařízení sekalo“.

Také bychom vás rádi varovali, abyste momentálně dostupnou beta verzi nestahovali na iPhony ani iPady, které používáte denně. Důvody jsme vysvětlovali před pár dny v tomto článku.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!