imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

iphone 8

Kuo: iPhone 8 bude zprvu nedostatkové zboží


Kuo se opět vyjádřil na téma iPhonu 8. Analytik KGI věří, že po jeho vydání budou zásoby velice omezené. Podle něj už je nyní jisté, že v září opravdu dojde k představení tří nových modelů, podle jeho informací budou nicméně dostupné pouze ve třech barevných variantách.

Ming-Chi Kuo má s dodavateli z dalekého východu dobré vztahy a jeho informace o nových produktech Applu se z větší části nemýlí. Poslední dobou sice jen tiše sledoval situaci, konečně ale opět promluvil: podle něj se Apple vrátí ke třem barevným variantám, ovšem včetně úplně nové barvy pod názvem Copper Gold (která pavděpodobně nahradí Rose Gold). Ming si je naprosto jistý, že dorazí také bezdrátové a rychlé nabíjení, které bude dostupné ve všech třech modelech, iPhonu 7s, iPhonu 7s Plus a iPhonu 8. Nabíječka pro bezdrátové nabíjení ovšem nebude součástí základního obsahu balení a bude tak potřeba si ji dokoupit zvlášť.

iphone 8 copper gold

Problémem nicméně je, že si nikdo není jistý, kdy nové modely opravdu dorazí. No, Kuo mluví o zářijové Keynote, na které Apple představí všechny tři modely zároveň. Nicméně masová výroba iPhonu 8 začne až v polovině září a společnost tak bude schopna odeslat ve třetí čtvrtině roku pouze 2-4 miliony zařízení. A to určitě nebude stačit, jelikož nehledě na cenu si budou pravděpodobně chtít novinku koupit úplně všichni.

Apple se má nicméně v poslední části roku soustředit na výrobu iPhonu 8 (za předpokladu, že včas vyrobí dostatečný počet modelů 7s a 7s Plus) a v posledních třech měsících jich hodlá vyrobit 45-50 milionů kusů. Cílem je ve stejném časovém období odeslat 35-38 milionů iPhonů 7s a polovinu iPhonů 7s Plus. Model iPhone 7 Plus se potýkal s problémy s dodávkami minulý rok a někteří na něj museli čekat několik týdnů, i když do Vánoc se dočkali snad všichni. Tentokrát se může situace opakovat s iPhonem 8, na větší dodávky bychom nicméně nespoléhali až do začátku roku 2018.

Zdroj: 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!