imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: Kvůli iPhonu se prodá méně Galaxy S8


Dobře známý analytik KGI ve své poslední zprávě pro investory popsal, co můžeme v nadcházejícím roce čekat od Samsungu – v porovnání s Galaxy S7 dojde k poklesu prodejních čísel Galaxy S8.

Ming-Chi Kuo má silné slovo, jde o jednoho z nejvěrohodnějších a nejspolehlivějších analytiků na mobilním trhu. On je jedním z těch, kdo nám před vydáním iPhonu přináší zajímavé informace, jež se často ukážou jako pravdivé. Myslíme si proto, že stojí za to sledovat i další výroky profesionální analytika. Doufáme, že se Kuo v poslední době moc neutrhl ze řetězů a že se brzy skutečně dočkáme něčeho neuvěřitelně skvělého v podobě nového iPhonu.

01_kuo_predictions_about_samsung_galaxy_s8

Nicméně je tu více relevantních zdrojů než jen úniky z výrobních linek nebo zákulisních spekulací, zejména na úrovni prodejů. KGI jsou toho názoru, že Samsung prodal mnohem více kusů Galaxy S7, protože se stal vlajkovou lodí hned dvakrát – poprvé při představení, podruhé, když u Note 7 vypukly problémy s baterkou. Konkrétně se modelu prodalo kolem 52 milionů kusů, od nástupce se však očekávají střídmější čísla, přestože další telefon od Samsungu vypadá skutečně parádně.

Informace od Kua rovněž popisují, jak výroční iPhone okamžitě raketově vystřelí prodeje Applu – pokud se tedy objeví OLED displej. Zprávy naznačují, že Galaxy S8 přinese méně vzrušující novinky v porovnání s předchozím modelem, než co plánuje Apple v porovnání s předchůdcem.

V roce 2017 předpokládáme prodeje Galaxy S8 v rozmezí od 40 do 45 milionů kusů, čili počítáme s nižší rychlostí než u Galaxy S7 v roce 2016 (bylo naskladněno kolem 52 milionů kusů), a to vzhledem k:

(1) měsíční rozdíl v porovnávaných obdobích prodejů;
(2) Galaxy S7 byl hlavní vlajkovou lodí Samsungu ve čtvrtém kvartále 2016 kvůli ukončení prodejů Galaxy Note 7 z důvodů problémů s výbušností baterek, čili tu byla větší prodejní základna;
(3) jelikož Galaxy S8 nepřináší zásadní prodejní důvody (kromě bezrámečkového displeje), přitáhne OLED iPhone mnohem větší pozornost uživatelů.

02_kuo_predictions_about_samsung_galaxy_s8

Analytici v KGI rozhodně nejsou stoprocentně bezchybní, navíc se v poslední době kolem Samsungu objevila celá řada věcí a chaosu, což může i do zpráv analytiků přinést trochu pochyb. Bylo tu hned několik událostí, jež mohou zatřást přesvědčením investorů a zákazníků – problémy s baterkou u Note 7, továrna v plamenech, korupční skandál CEO Samsungu a několik dalších.

Na poptávku po Galaxy S8 se díváme konzervativně a věříme, že jeho podíl na dodávkách bude omezený. Na druhou stranu doporučujeme sledovat prodeje OLED modelu iPhonu od Applu (US).

03_kuo_predictions_about_samsung_galaxy_s8

Na nový iPhone si budeme muset počkat ještě aspoň šest měsíců, Galaxy S8 oproti tomu uvidíme již 29. března v New Yorku. Původní plán byl, že se smartphone objeví již na Mobile World Congressu v Barceloně, ale během kontroly kvality se objevily drobné komplikace. Samsung se proto raději rozhodnul pro posunutí představení, aby tu nebyla další trapná situace.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!