imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Kuo: Lightning zůstane, zato s rychlonabíjením!


Rychlonabíjení je jednou z funkcí, které uživatelé iPhonů těm s Androidem mohli leda tak závidět. Kuo však slibuje, že už ani my dlouho čekat nebudeme a další iPhone bude touto funkcí disponovat. Na druhou stranu se neobjeví USB-C.

Ve středu Wall Street Journal vydal článek, že podle jejich názoru nový iPhone získá USB-C – měli opačný názor oproti našemu. Přestože je obvykle WSJ velice spolehlivým zdrojem, mysleli jsme si, že tady by se vážně mohli mýlit. Nemuseli jsme pak čekat dlouho na vyjádření Ming-Chi Kua, jednoho z hlavních prognostiků kolem Applu, aby se do tématu také připojil.

01_kuo_lightning_stays_but_with_fast_charging

Analytik KGI Securities celé téma uklidnil, když prohlásil, že žádné USB-C nebude. Rychle taky dodal, že nebude jen poslem špatný zpráv, a že Apple svůj Lightning konektor vylepšil pomocí technologie Type-C Power Delivery. To v podstatě znamená, že se iPhone konečně dočká rychlonabíjení.

Jde o relativně důležitou funkci zejména proto, že nezávisle na tom, jak se technologie kolem baterií vyvíjí, telefony nám stejně vydrží pouze jeden den – může za to pochopitelně zvyšování výkonu a snižování tloušťky zařízení. V podstatě to, co získáme, využijeme právě zde. Rychlonabíjení se pak může stát alespoň částečným řešením situace – telefon sice nevydrží déle, zato ho nemáte problém nabít za pár minut tak, že jej můžete další hodiny používat.

Když už jsme u těch baterií, Kuo si myslí, že OLED iPhone v sobě bude mít článek ve tvaru písmene L, díky čemuž může mít větší kapacitu než obvykle. Otázkou však zůstává, zda to znamení delší výdrž. Může jít jen o nárůst dostatečný na pokrytí spotřeby většího displeje, odhadovaného na 5,8“.

02_kuo_lightning_stays_but_with_fast_charging

Nový 2H17 (telefon, který dorazí ve druhé polovině 2017, pozn. red.) bude podporovat rychlonabíjení. Věříme, že se rychlonabíjení skrz technologii Type-C Power Delivery dočkají všechny tři nové varianty iPhonu (při ponechání Lightning portu). Hlavní technologická výzva spočívá v zaručení bezpečnosti a stability přenosu dat během rychlonabíjení. Pro dosažení toho cíle podle nás Apple využije u nových modelů iPhonu řízení spotřeby od TI (Texas Instruments, pozn. red.) a Power Delivery čipu od Cypress. Dodáváme ještě, že OLED verze může mít rychlejší nabíjení díky dvoučlánkové baterii ve tvaru L.

– řekl Ming-Chi Kuo.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!