imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: Lightning zůstane, zato s rychlonabíjením!


Rychlonabíjení je jednou z funkcí, které uživatelé iPhonů těm s Androidem mohli leda tak závidět. Kuo však slibuje, že už ani my dlouho čekat nebudeme a další iPhone bude touto funkcí disponovat. Na druhou stranu se neobjeví USB-C.

Ve středu Wall Street Journal vydal článek, že podle jejich názoru nový iPhone získá USB-C – měli opačný názor oproti našemu. Přestože je obvykle WSJ velice spolehlivým zdrojem, mysleli jsme si, že tady by se vážně mohli mýlit. Nemuseli jsme pak čekat dlouho na vyjádření Ming-Chi Kua, jednoho z hlavních prognostiků kolem Applu, aby se do tématu také připojil.

01_kuo_lightning_stays_but_with_fast_charging

Analytik KGI Securities celé téma uklidnil, když prohlásil, že žádné USB-C nebude. Rychle taky dodal, že nebude jen poslem špatný zpráv, a že Apple svůj Lightning konektor vylepšil pomocí technologie Type-C Power Delivery. To v podstatě znamená, že se iPhone konečně dočká rychlonabíjení.

Jde o relativně důležitou funkci zejména proto, že nezávisle na tom, jak se technologie kolem baterií vyvíjí, telefony nám stejně vydrží pouze jeden den – může za to pochopitelně zvyšování výkonu a snižování tloušťky zařízení. V podstatě to, co získáme, využijeme právě zde. Rychlonabíjení se pak může stát alespoň částečným řešením situace – telefon sice nevydrží déle, zato ho nemáte problém nabít za pár minut tak, že jej můžete další hodiny používat.

Když už jsme u těch baterií, Kuo si myslí, že OLED iPhone v sobě bude mít článek ve tvaru písmene L, díky čemuž může mít větší kapacitu než obvykle. Otázkou však zůstává, zda to znamení delší výdrž. Může jít jen o nárůst dostatečný na pokrytí spotřeby většího displeje, odhadovaného na 5,8“.

02_kuo_lightning_stays_but_with_fast_charging

Nový 2H17 (telefon, který dorazí ve druhé polovině 2017, pozn. red.) bude podporovat rychlonabíjení. Věříme, že se rychlonabíjení skrz technologii Type-C Power Delivery dočkají všechny tři nové varianty iPhonu (při ponechání Lightning portu). Hlavní technologická výzva spočívá v zaručení bezpečnosti a stability přenosu dat během rychlonabíjení. Pro dosažení toho cíle podle nás Apple využije u nových modelů iPhonu řízení spotřeby od TI (Texas Instruments, pozn. red.) a Power Delivery čipu od Cypress. Dodáváme ještě, že OLED verze může mít rychlejší nabíjení díky dvoučlánkové baterii ve tvaru L.

– řekl Ming-Chi Kuo.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!