imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo přináší další předpověď k iPhonu 8


A nejde jen o jedno vyřknuté očekávání. Hlavním tématem jeho předpovědi je bezdrátové nabíjení, ale také se rozhovořil o možnosti levnější, low-end nebo mid-range varianty iPhonu 7S.

Bezdrátové nabíjení je klasickým příkladem funkce, jíž Apple dlouhodobě vynechává ze svého seznamu, alespoň tedy v případě iPhonů. A to přestože už je roky součástí dalších zařízení na trhu, což může nejednoho uživatele štvát. Nezapomínejme však na fakt, že již mnohokrát existovala technická vymoženost dříve, ale stala se skutečně užitečnou až ve chvíli, kdy ji nasadil Apple. Doufejme tedy, že něco podobného potká i bezdrátové nabíjení.

01_kuo_iphone8

S velkou pravděpodobností se tak stane, alespoň podle slov oblíbeného tchajwanského analytika Ming-Chi Kua. KGI Securities předpovídají, že iPhone 8 dorazí s podobnou nabíjecí podložkou, jakou mají Apple Watches. Navíc dle Kua bude mnohem efektivnější v porovnání s předchozí verzí, jelikož ty měly plastové součástky, zatímco nové bude mít šasi z kovu. Jestliže vše půjde podle slov prognostiků, iPhone 8 bude mít skleněné tělo, což je zásadní výhoda pro nabíjení. Díky materiálu nabíjení zabere mnohem méně času a nemusíme se obávat ani rušení.

To je konec dobrých zpráv. Analyticky totiž předpovídají, že Apple nebude s balením příliš štědrý, jak je ostatně jeho zvykem. Kuo si myslí, že bezdrátová nabíječka nebude součástí standardního balení, bude prodávána zvlášť, a to za nesníženou cenu. Pakliže můžeme těmto předpovědím věřit, výrobcem příslušenství bude společnost Pegatron, jelikož Foxconn je dostatečně zaměstnaný výrobou výročních iPhonů. Zatím není jisté, zda schopnost bezdrátového nabíjení bude výsadou všech iPhonů, nebo zda jí budou disponovat pouze dražší verze.

02_kuo_iphone8

Nyní k tématu kolem různých modelů. Podle Kua by Apple rád vedle 4,7“ a 5,5“ představil další verzi iPhonu s OLED displejem. Zatímco by všechny tři verze získaly nový vzhled se skleněným šasi, model s novou technologií by měl ohnutý edge-to-edge displej. Analytici rovněž předpovídají, že tento OLED displej by mohl mít 5,8“, a to díky absenci rámečků, přestože by se velikost iPhonu nezměnila.

Jako zajímavé doplnění je i fakt, že by 4,7“ model mohl být ve skutečnosti iPhone 7S a tvořil by low-end/mid-range partnera zbylým dvěma high-end zařízením. K podpoření prodejů by se samozřejmě dočkal zásadně nižší cenovky. Analytici tvrdí, že by prodeje menšího zařízení s LCD displejem mohly dosáhnout 30-35 % celkových prodejů. Nejlepším prodejním kusem by se stal samozřejmě 5,8“ model s OLED edge-to-edge displejem s podílem 50-55 %.

03_kuo_iphone8

Kuo si je svou předpovědí tak jistý, že dokonce dodal několik konkrétních čísel. Myslí, že zařízení z nové generace by se mělo prodat mezi 90 a 100 miliony kusy. Tedy pokud výrobci dokážou dodat OLED displeje včas…

Zdroje: 9to5mac 1, 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!