imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: všechny nové iPhony budou mít bezdrátové nabíjení


Příchod nové magické funkce se zdá být čím dál jistější. To však může přinést i řadu výrobních problémů v podobně zvýšení produkčních nákladů, ale snad se díky včasnému začátku výroby vyhneme všem problémů, které jsme mohli vidět u Note 7.

Pomalu, ale jistě se dozvídáme stále více detailů kolem nových iPhonů, na něž se můžeme těšit v průběhu září. Jen malé připomenutí pro všechny: pravděpodobně budou v září představeny hned tři modely iPhonu. Dva z nich by následovaly klasický cyklus, čili půjde o „eskové“ následovníky iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Třetí kousek pak má být hlavním trhákem, jde totiž o iPhone 8/Pro/X, ať už nakonec název bude jakýkoliv. Ten by měl přinést OLED displej bez rámečků, řadu pod ním skrytých senzorů, skleněná záda a skvělý výkon.

01_all_new_iphones_will_have_wireless_charging

Všechno už jsme z dřívějších spekulací znali, dosud však nevíme přesné rozdělení jednotlivých funkcí. Měli jsme tu článek o tom, proč očekáváme, že se modely Plus dočkají ještě více schopností a proč to není dobré pro nás, uživatele. Jestliže se tedy výše zmíněné novinky ve spojitosti s nadcházejícími iPhony objeví, hrozba, že bude další top model ve srovnání s ostatními příliš dobrý (a drahý), se ještě zvětší. Naštěstí nás náš přítel Ming Chi Kuo ujistil, že se nemáme čeho obávat.

Analytik tvrdí, že všechny tři modely s určitostí získají nejdůležitější a nejchtěnější novou funkci – bezdrátové nabíjení. Což je skvělá zpráva, protože až doposud to vypadalo, že by se ho měla dočkat jen OLED verze. Aby však nová technologie nepřinesla žádné nežádoucí problémy, Apple dle Kua připravil hned několik triků.

Části zařízení používané pro bezdrátové nabíjení produkují mnohem více tepla než obvykle. Vedle toho tento stav není úplně vhodný pro baterku a pro velice citlivou 3D Touch vrstvu. Řešením, s nímž firma přišla, je potažení senzoru tenkou vrstvou grafitu – jde totiž o velice dobrý vodič a perfektně teplo dále rozptyluje. Dalším důvodem, proč je něco podobného potřeba, je fakt, že skleněné šasi také nebude pro teplotu telefonu úplně ideální. Z tohoto pohledu byl hliník zásadně lepší.

02_all_new_iphones_will_have_wireless_charging

Nicméně tento krok řeší všechny problémy. Kuo dodal, že by teoreticky uživatelé neměli pocítit vůbec žádnou změnu teploty. Bohužel však nenajdeme v zařízeních přidanou indukční vrstvu. Kuo tvrdí, že cena výroby 3D Touch senzoru kvůli celému procesu naroste o 30-50 %. Otázkou tedy je, kolik z rostoucích nákladů přenese Apple na uživatele…

Rádi bychom však rovnou vyvrátili představu, že by se cena iPhonu navyšovala o nějakou extrémní hodnotu. Základní model bude jistě startovat na standardní hladině, verze s OLED displejem pak bude určitě dražší, protože jde prostě o výkonnější model, čili nezávisle na ceně senzoru. Zdroje nicméně tvrdí, že navýšení ceny výroby iPhonu bude o 5 dolarů, což by se na uživatelských cenách nemuselo projevit zas tak zásadně.

03_all_new_iphones_will_have_wireless_charging

Spekulace kolem iPhonu 8 konečně začínají mít pevnější půdu pod nohama. Kuovy nové informace navíc perfektně odpovídají zprávě, že Apple začne novou generaci iPhonu vyrábět o něco dříve. Jestliže tedy tvoří grafitovou vrstvu, určitě budou potřebovat nějaký čas na ideální odzkoušení, aby se předešlo jakýmkoliv produkčním problémům.

Zdroj: 9to5mac a Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!