imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Květnová dronová videa Apple Parku


Dronová videa Apple parku ze začátku května byla natočena v příjemném slunečném počasí. Videa ukazují, že je již 90 % celé budovy připraveno. Tim Cook a další se již brzy začnou stěhovat do nové krásné centrály.

Na videích z minulého měsíce jsme mohli nahlédnout do interiérů budovy – viděli jsme obrovské otevřené prostory, které ještě čekaly na nábytek. Většina kanceláří však již byla připravena na zaměstnance. Kolem „vesmírné lodi“ od Applu se pohybuje stále méně a méně stavitelů, ale je evidentní, že na ně ještě nějaká práce čeká. Na pozemku jsou již vysazeny první stromy, další budou brzy následovat. Samotný proces výsadby stromů však vypadá, že zabere celé léto.

Zatím nemáme žádné další informace o Steve Jobs Theater, z vnějšího pohledu však konstrukce nijak nepostupuje. Nevíme ani to, kdy by se v novém divadle s hledištěm pro tisíc lidí měly odehrát první přednášky. Na Apple Parku se již rozprostírají kompletně instalované sluneční panely, jež zajistí 100% provoz z obnovitelných zdrojů.

Do nových kancelářských prostor se noví nájemníci nastěhují pravděpodobně hned ve chvíli, kdy se alespoň částečně dokončí úprava okolního terénu a z komplexu zmizí hlasité stavební stroje. Celý proces stěhování se však asi neodehraje během posledních stádií vývoje nového iPhonu, čekáme tedy hromadné přesuny až v polovině či na konci léta.

Apple Park se stane doslova největším dědictvím po Stevu Jobsovi. Před svou smrtí přišel on sám s představou komplexu, jenž pojme 12 tisíc zaměstnanců. To již dříve několikrát prozradili hlavní zástupci Applu, a to včetně Jonyho Iva či Tima Cooka. CEO a hlavní designer Applu vzpomínají na Jobsovu práci následovně:

Stevova vize Applu sahala daleko za čas, který tu s námi mohl být. Trval na tom, aby se z Apple Parku stal domov inovací pro další generace. Pracovní prostory a parky jsou navrženy tak, aby inspirovaly náš tým a zároveň z něj těžilo životní prostředí. Dosáhli jsme mety jedné z energeticky nejméně náročných budov na světě a kampus poběží kompletně z obnovitelných zdrojů energie. […] Steve do tvorby a podpory vitálního a kreativního prostředí investoval obrovské množství své energie.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!