imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Legendární americký redaktor Walt Mossberg jde do důchodu


Walt Mossberg, redaktor Recode a výkonný editor The Verge, ve svém posledním sloupku ohlásil, že se po 26 letech novinařiny odebere do důchodu. Mossbergovy slavné fráze doprovázely raketový vzestup informačních technologií a od počátku jeho psaní se elektronika dostala do úplně jiného světa. Legenda na rozloučenou přidává své poslední myšlenky na vymizení počítačů.

Mossberg a Steve Jobs

Waltu Mossbergovi se jako jednomu z velice mála žurnalistů podařilo dostat blízko ke Stevu Jobsovi. 6. října 2011, v den smrti Steva Jobse, v The Wall Street Journalu publikoval článek jménem „The Steve Jobs I knew“ („Steve Jobs, kterého jsem znal“). Mossberg je v Silicon Valley stále velmi dobře známý. Na rozdíl od Marka Gurmana se jím však nestal díky svým předpovědím. Jeho hlavní silnou stránkou byl cit pro dlouhé články s přesahem, detailní analýzy a osobité komentáře.

Apple Announces Launch Of New Tablet Computer

Něco podobného za hranicemi USA neznáme, ale na Walta Mossberga byl kladen obrovský tlak – jakmile vydal článek, dostal se do rukou prakticky každému z oboru, pravděpodobně i samotnému Stevu Jobsovi. Jejich blízký vztah byl zcela nevyhnutelný, Walt byl u všech klíčových momentů v moderní historii Applu – představení iPodu, iPhonu i iPadu.

Věty, z nichž se staly známé fráze

Populární technologický redaktor se ve svém posledním článku podíval do minulosti, kdy v roce 1991 pro The Wall Street Journal ve sloupku napsal ikonickou větu:

Osobní počítače jsou prostě příliš složité na používání a není to vaše chyba.

Tehdy byl život zcela jiný, počítače rozhodně nepatřily ke každodenní potřebě běžného člověka. V některých odvětvích byznysu již hrály velkou roli, ale pro normálního uživatele bez znalostí byly zbytečné. Jsou to přesně tyto věty, které nás na Waltu Mossbergovi tolik lákaly.

02_walt_mossberg_journalist_retires

Poslední představení

Ve svém posledním článku se Walt Mossberg rozepisuje o aktuálním stavu technologického světa, kdy tu máme „zvláštní druh útlumu“. V posledních letech se neodehrálo nic vzrušujícího, od vydání iPadu či iPhonu jsme tu neviděli žádné zajímavé novinky. V tomto období se samozřejmě objevily chytré hodinky či domácí asistenti, ale skutečnou bombu, jež by změnila svět technologií, jsme tu neměli. Mossberg myslí, že toto období již dlouho nepotrvá, odvětví se jen chystá na kompletní přeměnu.

03_walt_mossberg_journalist_retires

V dnešní době je používání počítačů skutečně snadné, ale stroje stále vyžadují pozornost uživatele. Díky chytrým zařízením, umělé inteligenci a rozšířené realitě je přitom potřeba stále méně lidské interakce. Rozmach chytrých domácností nebo samořiditelných aut nás novou érou doprovází a příchod finálních produktů změní od základů naše životy. Walt Mossberg upravil svou slavnou frázi:

Osobní „technologie“ jsou dost jednoduché na používání, a pokud ne, není to vaše chyba.

Tato věta popisuje aktuální stav, kde se informační technologie a zařízení nacházejí. Víme, jak chytrá zařízení používat, ale zatím ne ve všech situacích a všichni. To je překážka, přes níž by se měly technologické společnosti v budoucnosti dostat, skutečně chytrý domácí asistent by byl velkým krokem k cíli. Kdo ví, třeba s ním Apple brzy přijde.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!