imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Letos žádný iPhone 8?


Na internetu se v poslední době objevilo tolik kontroverzních informací o nově připravovaném iPhonu, že už nemůžeme naplno věřit ani těm nejnavštěvovanějším stránkám. Kde je pravda?

Slova v titulku znamenají úplně něco jiného ve chvíli, kdy je zakončíte otazníkem, oproti tomu, kdybychom větu zakončili tečkou. Některé weby se nakonec rozhodly ke konstatování, jako by s jistotou věděly, že iPhone 8 nepřijde. The Verge se uchýlil k podmiňovacímu způsobu, což celou záležitost vrhá ještě do jiného světla. Na základě informací Business Insideru, který odkazuje na Deutche Bank. Teď ale musíme zjistit, jak by DB byla spojená s Applem.

Pojďme si hned na začátek něco ujasnit. Je tu mnoho novinek, spekulací a odhadů, které se k představení iPhonu 8 vážou – nic tedy nevíme s úplnou jistotou. Nejpravděpodobnější ze spekulací je však tak, že přijde nějaký nový iPhone. Neznáme jeho jméno ani konečnou podobu. Můžeme říkat, že s velkou pravděpodobností získá OLED displej a že tlačítko Home bude zabudováno pod něj. Můžeme říkat, že bude mít čočky fotoaparátu pod sebou a že přijde i bezdrátové nabíjení. Nic ale nevíme na sto procent. K tomuto tématu jsme ostatně měli samotný článek, jenž jsme možná četli. Pokud ne, zde máte odkaz.

Poslední dobou se však objevuje řada informací kolem problémů s výrobou. Mnoho nezávislých zdrojů tvrdí, že produkce nového iPhonu drhne, což může posunout datum uvedení na trh. Jedním z problémů může být integrace Touch ID pod displej, ale i v tomto případě bychom se museli uchylovat k důvěřování nejistých a pochybných zdrojů.

Jaká je šance, že bude nový iPhone doložen až na rok 2018? Za nás si myslíme, že se to stát nemůže. Pokud by taková situace nastala, zásadně by podlomila prodeje Applu. Celé Vánoce bez nového iPhonu… sami si dokážete představit, jak nepříjemná a trapná věc by to pro americkou firmu byla. To už ani nezmiňujeme fakt, že by jak Applu, tak investorům protékaly miliardy dolarů mezi prsty. Něco podobného si můžete dovolit s Macem Pro, rozhodně ne ale s iPhonem, jenž firmě zajišťuje 60 % příjmů i zisků. Tim Cook nedávno prozradil, že prodeje iPhonů se trochu snížily, protože lidi zajímají spekulace kolem iPhonu 8 a raději čekají na nový model.

Jen jsem to prolétnul a nestudoval jsem to. Všeobecně lze ale říci, že se nacházíme uprostřed slabších prodejů iPhonů, které jsou podle nás způsobeny dřívějšími a mnohem častějšími zprávami o následujících iPhonech. Očividně se tedy děje něco takového a přesně to nám mohou data prozrazovat. Nevím, ale je to vidět naprosto jasně.

Co tedy očekávat? Přestože tu mohou být problémy s produkcí, Apple stejně na podzim představí nový iPhone se stejnou cenovkou jako dříve. Nebude tu 7s, ale nový bezrámečkový model s OLED panelem. Telefon představí jako obvykle kolem září, za další jeden až dva týdny začnou prodeje, ale až do začátku roku 2018 budou s obrovskou pravděpodobností neustálé nedostatky na skladech.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!