imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

lg výroba displejů pro iphone

LG by opravdu chtělo vyrábět displeje pro iPhone


Tak moc, že je podle nich společnost připravena do tohoto projektu investovat 3,5 miliardy dolarů. Pokud se vám to zdá jako zbytečně velká investice do nejistého projektu, asi máte pravdu, nicméně LG má plán B.

Všichni moc dobře víme, že každý nový iPhone se prodává dobře. Velmi dobře. Aby Apple uspokojil veškerou poptávku, musí vyrábět velké množství zařízení. Samotná výroba vyžaduje spoustu součástek a ne všechny si je cupertinská společnost schopna vyrábět sama jako v případě svých vlastních procesorů.

lg výroba displejů pro iphone

V tuto chvíli nastupují externí dodavatelé a víme, že je Apple občas se svými dodavateli nespokojený. To je naprosto pochopitelné, dodavatelé totiž mají velkou zodpovědnost. Pokud totiž nedokáží dodávat dostatek součástek nebo je nedodávají v potřebné kvalitě, největší vlna kritiky půjde na hlavu Applu. Zodpovědnost ještě narůstá, když pro určitou součástku neexistuje jiná alternativa a společnost ji musí objednávat od jediného dodavatele.

A přesně tato situace nastává s panely OLED, které s největší pravděpodobností uvidíme v iPhonech 8. Ty dokáže v požadovaném množství a kvalitě Applu dodávat pouze Samsung. Pro něj je to tak dost nepříjemná situace a tím teď nemyslíme to, že mu telefonní součástky dodává jeho největší konkurent.

lg výroba displejů pro iphone

Zamyslete se nad tím: pokud Samsung nedokáže vyrábět potřebné množství, Apple bude muset přijmout fakt, že se zpozdí také celá výroba iPhonu 8. Tato možnost přitom nastala i několikrát v minulosti. Proto by byl Apple zajisté velice rád, kdyby měl na tuto část více než jednoho dodavatele, protože by se mohl při jakémkoliv problému obrátit na více než jednu společnost. Nehledě na to, že by mohl Apple daleko lépe vyjednávat o ceně.

Na druhou stranu tu máme zájmy dodavatele. Obchodní partner velikosti Applu požadující miliony součástek by byl pro obchod nějaké společnosti skvělou zprávou. Jde o oboustranně výhodnou situaci: z výše zmíněných důvodů by ze strany Applu jistě panovala poptávka a LG by se zajisté miliardy dolarů získané za plnění tak vysokých požadavků hodily.

lg výroba displejů pro iphone

Pokud jsou všechny informace správné, pak je LG připraveno investovat do tohoto obchodu více než tři a půl miliardy dolarů. Dokonce má i plán pro případ, že by Apple z nějakého důvodu o tuto nabídku nestál. LG doufá, že na OLED přejdou dříve či později také slibné a čím dál oblíbenější čínské společnosti. A jestli k tomu dojde, LG mile rádo splní i jejich veškeré požadavky. Chytré!

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!