imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

lidé chtějí homepod

Lidé chtějí HomePod


Již před začátkem WWDC jsme věděli, že si celé představení pro sebe ukradne Siri reproduktor od Applu, později pojmenovaný HomePod. Otázkou ale bylo a stále je, kdo si ho koupí? Zdá se, že docela dost lidí.

Není pochyb o tom, že roste poptávka po různých chytrých doplňcích pro domácnost. Z toho mají výrobci velkou radost, jelikož trh chytrých telefonů je téměř nasycen a pro vytváření zisku musí přijít s něčím novým. Momentálně jsou nejoblíbenějším doplňkem reproduktory se zabudovaným asistentem.

lidé chtějí homepod

Tento trend začal s Amazon Echo a jeho asistentkou Alexou. Na verze od Googlu a Microsoftu jsme nemuseli čekat dlouho, jen Apple zaostával. Až doteď. Během letošní WWDC představila cupertinská společnost své vlastní řešení jménem HomePod, které slibuje skvostný zvuk a inteligentní Siri.

S ním přichází ale také několik problémů. Ten menší je, že se produkt stále vyvíjí a do jeho uvedení si tak ještě pár měsíců počkáme. Větším problémem je pak velmi vysoká cena. Ta je oproti Amazonu Echo téměř dvojnásobná (179 dolarů vs. 349 dolarů). Nabízí se tedy otázka…

Kdo si to koupí?

Analytická společnost MorningConsult uspořádala průzkum mezi 2 000 lidmi a výsledkem je, že spousta z nich by měla o tento neznámý produkt zájem.

lidé chtějí homepod

Podle 17 % je nejlepší volbou Echo, následováno Dot také od Amazonu s 12 %. Na třetím místě jsou Google Home a HomePod s 11 %. To není vůbec špatný výsledek, vzhledem k tomu, že produkt Applu si mohl prozatím vyzkoušet pouze Tim Cook. Kromě ceny je důležitým aspektem případného nákupu také značka a ta hraje Applu výrazně do karet.

Další důležitou věcí je loajálnost uživatelů Applu. 45 % lidí, kteří již nějaký produkt Applu vlastní, tato novinka zajímá. Chápeme, že zájem není všechno, ovšem 19 % se vyjádřilo v tom smyslu, že velmi vážně o nákupu uvažují.

lidé chtějí homepod

Kdyby si vzhledem k počtu uživatelů iPhonu koupila nový produkt pouhá čtvrtina, šlo by pro Apple o pořádný úspěch.

Zdroj: 9to5mac

Dnes jsme psali o Timu Cookovi a jeho názoru na HomePod, určitě se jedná o zajímavé čtení.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!