imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Lidé už tvoří fronty na nový iPhone


Pokud jste mysleli, že je ještě nějaká šance vybojovat přední místo u Apple Storu při čekání na nový iPhone, zklameme vás. Ani kdybyste vyrazili teď, na první místa se již nedostanete. Lidé před obchody stojí frontu na nové produkty už několik dní.

Fotky lidí stojících ve frontě na nový iPhone jsou každoročně využívány jako symbol toho nejhrubšího materialismu, konzumního chování a sociálního stavu společnosti jednadvacátého století. Do hlav těchto nadšenců sice nevidíme, ale pro podobné chování podle nás existují dva důvody.

Jedním z nich je fakt, že lidé stále považují iPhone jako symbol společenského statusu. Uživatelé si myslí, že pokud hned získají nejnovější model (navíc pokud jej získají hned v moment spuštění prodejů), dělá to z nich v jejich očích ty nejstylovější a nejvíc cool lidi na světě.

Druhý důvod je částečně propojený s tím prvním. Existuje skupina lidí, která kromě toho, že chce být nejstylovější a nejvíc cool na světě, má i hromadu peněz. Zaplatí si bez mrknutí člověka ve frontě, aby jim (klidně i dny trvající) čekání vystál a získal pro ně nový iPhone dříve, než jej bude mít kdokoliv další.

Je pochopitelně těžké soudit z jedné fotografie, ale vypadá to, že lidé stojící ve frontě před Apple Storem v Sydney patří do první kategorie. To může člověk odtušit podle MacBooku na klíně prvního z nich, jelikož na tom asi není finančně tak zle, že by pro někoho musel vystávat frontu na iPhone již od 11. září.

Tentokrát na řadu přijde nejočekávanější iPhone všech dob – to však neznamená, že jej budou mít obchody naskladněné hned ve chvíli, kdy jej Apple představí. Podle dostupných informací by měl být iPhone 8 a iPhone 8 Plus dostupný až po 22. září, zatímco hlavní hvězda iPhone X by se měl k většímu množství zákazníků dostat ještě o trochu později.

Na základě těchto informací můžeme odhadovat, že si hrdina na svůj vysněný telefon počká alespoň deset dní. Když se přitom podíváme na déšť a mokré okolí, asi nepůjde o úplně nejpříjemnější zážitek. Raději bychom tak doporučili počkat a telefony si normálně koupit ve chvíli, až budou dostupné v obchodech. Snad nebudeme muset čekat dlouho.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!