imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

google cupcakes

Lidi by se neměli nutit do cvičení


Pokud vyvíjíte aplikace, neměli byste uživatele do ničeho nutit. Přesně tak zní poučení z krátkého příběhu o aplikaci Google Maps. Příběh o tom, že byste se měli více zamyslet nad tím, co do aplikace implementovat.

Minulý týden přidal Google do své iOS aplikace Google Maps pro některé uživatele novou funkci na otestování. V poslední době je velice moderní žít zdravým životním stylem a tak Google vymyslel funkci, která vám vypočítá, kolik byste spálili kalorií, kdybyste danou trasu ušli pěšky místo jízdou v autě. Aplikace pak převáděla informace na malé dortíky, aby uživatele ještě více motivovala:

Touto procházkou spálíte zhruba 1823 kalorií – to je skoro 17 mini cupcaků!

google cupcakes

Za tuto iniciativu si vysloužil Google spoustu reakcí, za rámeček si je ale asi nedá. Mnoho lidí si totiž stěžovalo, že aplikace nebere ohled například na postižené lidi a lidi s poruchou příjmu potravy. Google se tak nakonec rozhodl celou funkci z aplikace odstranit.

Kritikové vyčítají Googlu zejména dvě věci. Tou první je, že Google vůbec nebere v potaz pohlaví uživatele, jeho výšku ani váhu a bez těchto informací jsou výsledky značně nepřesné. Zadruhé by stačila možnost tento psychologický teror vypnout. Google se k této funkci možná později vrátí v upravené podobě, jedno by si ale měl z této situace uvědomit:

lidi je lepší nechat na pokoji.

winston churchill
Winston Churchill tvrdil to samé a dožil se 91 let.

A hlavně, pokud takovéto potřeby máte, stejně si nakonec koupíte chytré hodinky nebo fitness náramek. A pokud chcete jen a pouze zjistit nejlepší vhodnou trasu, bylo by asi lepší nechat věci tak, jak jsou.

Mimochodem, věděli jste, že kdybyste došli pěšky až na Měsíc, spálili byste 1 400 344 433 mini cupcaků?

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.