imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

nový obsah apple music

Limitovaný obsah pouze pro předplatitele Apple Music?


Čím dál více je jasnější, že Apple směřuje vší silou směrem ke službám: vlastní seriál Applu je reálnější, než jsme si mysleli. O možnostech promluvil ředitel Apple Music Jimmy Iovine.

Wall Street Journal publikoval během velice krátké doby dva články o filmové kariéře Applu. Prvně se mluvilo o tom, že by se Apple vrhl do hlubokých vod Hollywoodu jako tvůrce obsahu. Sice jsme moc nechápali, jak to zapadá do momentálních aktivit společnosti, ale Apple určitě ví, co dělá, nebo jsme si to alespoň mysleli. Poté skončil rok 2016 a finanční prognózy předpovídají zpomalení a stagnaci iPhonu.

nový obsah apple music

Nový rok nezačal pro Apple vůbec tak růžově. Ukázalo se, že oproti předchozímu roku prodal o 20 milionů iPhonů méně, kvůli čemuž byl razantně snížen plat Tima Cooka. Navíc došlo ke snížení výroby iPhonu 7 o 10 %, naproti tomu, že většina největších technologických časopisů USA ho prohlásila nejlepším chytrým telefonem roku 2016. To může znamenat dvě věci: trh je přesycen telefony a Apple nemá takový půvab, jako tomu bylo před třemi lety, nebo se prostě zpomaluje trh.

Ať už je za tím cokoliv, Apple myslí na budoucnost a pomalu vstupuje do světa služeb. Vše začalo úložištěm iCloud, po kterém následovalo Apple Music. Zároveň s tím byla vydána i televizní aplikace, která představuje nejlepší řešení obsahu pro všechna vaše zařízení. App Store má za sebou skvělý rok a Apple Music se dostalo nad 20 milionů předplatitelů a velice tak ztěžuje práci Spotify.

nový obsah apple music

Proč by se tedy Apple pouštěl do televizního seriálu? Má velkou uživatelskou základnu a relativně vysoký počet předplatitelů Apple Music. Už chápete? Televizní série pro předplatitele Apple Music. To už není tak šílené, jak to zní, protože předplatitelům se již dostalo (limitovaná edice) dokumentu vytvořeného právě Applem. Název dokumentu je „808“ a vyobrazuje hudební průmysl. Samozřejmě se k němu lze dostat pouze přes předplatné Apple Music.

Podle zpráv Apple získal také práva na Carpool Karaoke. Pokud vám tato show nic neříká, jde o prvek The Late Late Show Jamese Cordena, ve které moderátor Corden naskočí do auta s nějakou celebritou a trochu si popovídají a zazpívají. Tima Cooka vzal 7. září na keynote do Bill Graham Civic Auditorium a taktéž je to v podstatě nejvýraznější tvář propagující Apple Music.

carpool karaoke tim cook

Jimmy Iovin reagoval na otázku Wall Street Journal, zda se chystá nějaký video obsah pro Apple Music, velice pozitivně. Podle něj společnost – v tomto případě Apple – která poskytuje neomezené hudební služby za 5-10 dolarů měsíčně, se moc daleko nedostane.

Proto potřebují kromě hudby pro předplatitele Apple Music více obsahu a Jimmy Iovine tvrdí, že se nemusí nutně jednat o hudbu, ale spíše o něco úplně nového, co předvede zcela nový způsob odbytu služeb.

V Apple Music se snažíme poskytovat kompletní kulturní a pop kulturní zážitek a k tomu patří audio i video. Kdyby do mé kanceláře vešel South Park, nevyženu je se slovy, že to nejsou hudebníci, chápete? Uděláme cokoliv, co praští populární kulturu přes nos.

Jednou novinkou nového obsahu by mělo být podle Hollywood Reporter i drama „Vital Signs“, ve kterém by měl jednu z hlavních rolí ztvárnit Dr. Dre. Nemůžeme se dočkat, kam až nás tato cesta zavede a zda bude chtít Apple rozšířit tento obsah i mezi ostatní uživatele.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!