imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

apple logo

Logo Applu, které bylo vzhůru nohama


Apple je znám pro svůj důraz na design a plánování svých laptopů a mobilních telefonů do posledního šroubku. Jak je tedy možné, že bylo po tak dlouhou dobu logo Applu u otevřených laptopů vzhůru nohama? Byla to náhoda? Nevěnovali tomu designéři Applu dostatečnou pozornost? A jednalo se vůbec o chybu?

Stejně jako ostatní šílenosti Applu pochází i tato od Steva Jobse. Po smrti legendárního CEO začalo vznikat spoustu příběhů, včetně toho o logu vzhůru nohama prvně zveřejněného Joe Morenem, který pracoval v Applu 9 let za doby Steva Jobse.

Zaměstnanci Applu byli z jablka visícího při otevření laptopu vzhůru nohama zmatení. Tehdy měla společnost své vlastní firemní fórum, kde mohli pokládat zaměstnanci různé dotazy. Dostalo se i na toto téma.

Když byl laptop zavřený, směřovalo logo směrem k uživateli a po jeho otevření se převrátilo. Kdyby mělo jablko sedět správně po otevření laptopu, muselo by být otočeno o 180°, stejně jako je tomu dnes. Designéři dotaz zvážili, ale konečné slovo měl Steve Jobs. Takže PowerBooky představené v 90. letech přišly s nakousnutým jablkem vzhůru nohama.

apple logo

Podle některých to tak Steve Jobs chtěl kvůli lepší uživatelské zkušenosti. Rozhodl se tak z důvodu, že jedinkrát, kdy uživatelé laptopu jablko viděli, bylo, když byl zavřený. Po určitém čase se jablko rázem otočilo správným směrem a samozřejmě se opět jednalo o rozhodnutí Jobse, když se po několika letech k Applu vrátil.

Co ale k této změně vedlo doopravdy, nevíme. Možná to bylo kvůli tomu, že byl Apple velice oblíbený v Hollywoodu a převrácené jablko nevypadalo na obrazovkách tak dobře. V minulosti tuto teorii potvrzoval článek na Bloombergu, podle kterého Apple k této změně přistoupil po nátlaku producentů. Filmaři nevzhledně vypadající jablko nenáviděli tak moc, že se nebáli přes něj nalepit jiné, ale správné orientované.

apple logo

O vztahu Applu s filmaři koluje několik zajímavostí. Podle některých zpráv používají ve filmech produkty Applu pouze hrdinové a zloduši používali zařízení od konkurence. V seriálu 24 tak bylo dokonce hned jasné, kdo je zrádce… ten, kdo používal produkty Microsoftu. Tom Cruise využil několikrát k záchraně světa Mac, podobně jako Jeff Goldblum se svým PowerBookem ve Dni nezávislosti. Film navíc inspiroval Apple k natočení výše uvedené reklamy.

Nyní můžeme říci, že má Apple sílu spasit svět.

Zdroj: Wired

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!