imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

matně černý iphone 7 loupe barva

Loupe se matně černému iPhonu 7 barva?


Několik uživatelů si na fórech zákaznické podpory Applu stěžuje na podivný problém u matně černých iPhonů 7. Podle sdílených fotografií se černá barva velice snadno poškrábe. Měli bychom se začít strachovat?

Většina z vás si pravděpodobně vzpomene, jaké pozdvižení vzbudila černá barva iPhonů 5s, která se velice rychle opotřebovávala. Vyzkoušeli jsme Jet Black iPhone 7 a setkali jsme se s tím stejným, co všichni ostatní: pokud si nedáte na své zařízení pozor, snadno se vám mohou na černém, lesklém povrchu vytvořit miniaturní oděrky.

A problémy s barvou se nyní začínají vynořovat také u matného provedení iPhonu 7. Lidé mluví o tom, že se jim černá barva doslova odlupuje z povrchu a podle přiložených fotografií to samozřejmě nevypadá vůbec dobře.

matně černý iphone 7 loupe barva matně černý iphone 7 loupe barva matně černý iphone 7 loupe barva matně černý iphone 7 loupe barva matně černý iphone 7 loupe barva

Mnoho lidí pak zajímalo, jak moc se musí obávat toho, že se jim po čase začne jejich matně černá barva z telefonu odlupovat.

V tomto případě nemůže nikdo s jistotou nic říct, jedno je ale pravda: momentálně se nemáte čeho bát. Jelikož se těchto zařízení prodalo na světě více než deset milionů kusů a pouze jedna až dvě desítky uživatelů tento problém na fórech Applu hlásí, s největší pravděpodobností se zdaleka nejedná o žádný závažný problém. Je možné, že u malého procenta přístrojů nebyla povrchová úprava dokonalá, nebo těch pár uživatelů prostě nebylo ke svým přístrojům dostatečně obezřetných, a proto se poškodily.

Pár lidí ovšem dokonce píše, že se jim barva začala odlupovat přesto, že měli svůj přístroj v obalu. To by mohlo být způsobené vniknutím nečistot mezi samotný telefon a jeho obal a tím dojít k poškození, ačkoliv to nelze tvrdit s jistotou. Nicméně jsme viděli několik případů poškrábaných iPhonů kvůli nekvalitnímu obalu nebo právě vniknutím nečistot do meziprostoru.

Apple se tomuto případu bude zajisté věnovat, aby mohl případné chyby eliminovat. Do té doby můžeme jen hádat. Pokud Apple udělal během produkce chybu, jistě bude zaveden pro postižené přístroje reklamační program. Jakmile k tomuto Apple vydá nějaké oficiální stanovisko, budeme vás informovat.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!