imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

luca maestri mluví o apple

Luca Maestri se vyjadřuje k momentální situaci Applu


CFO Applu Luca Maestri nám odpověděl na otázky položené v rámci Goldman Sachs Technology a Internet Conference 2017. Dozvěděli jsme se tak něco o Číně, zpomalování růstu iPhonu, službách, vývoji, Apple Campusu 2 a Apple Watch.

Když se dostalo na iPhony, Maestri řekl, že prodeje iPhonů opět rostou a jaký lepší důkaz bychom měli chtít, než rekordní první kvartál tohoto roku. Podle něj v tomto sehrály důležitou roli prodeje iPhonu 7 Plus, které na tom byly mnohem lépe, než se očekávalo, a jejich úspěch připisuje dvojitému fotoaparátu. Kromě adekvátního růstu prodeje telefonů byl zmíněn také růst společnosti. Podle něj skýtá neustále rostoucí trh pro Apple nespočet příležitostí, tudíž můžeme očekávat růst ještě větší.

luca maestri mluví o apple

Hovořil také o Číně, protože někteří analytikové tvrdí, že v tomto regionu se společnosti nedaří tak, jak předpokládali. U Applu to ale vidí poněkud jinak: ačkoliv minulý rok prodeje pár poklesů zaznamenaly, Luca Maestri zdůraznil o Číně dvě čísla. Apple zde mezi lety 2010 až 2016 vyrostl z 3 miliard dolarů na 48 miliard dolarů a v letech 2014 do 2016 dosáhli 50% růstu. Zde vidí obrovský potenciál a také prudký růst služeb.

Na jiných územích očekávají bez pochyb to samé. Společnost vedle zpomalujících se prodejů hardwaru dodatečné příjmy z Apple Music, iTunes a App Storu potřebuje. Jak Apple hrdě zdůrazňuje: Apple Music roste nesmírně rychle a kromě toho jsou velice oblíbené také ostatní streamovací služby, doufají tedy, že za 4 roky dosáhne toto odvětví dvojnásobné velikosti. Luca také dodal, to prý sice ještě není úplně jisté, ale rok 2016 dal App Storu a Apple Music rozhodně pozitivní vyhlídky do budoucna.

luca maestri mluví o apple

App Store je na tom opravdu dobře, kvalita a kvantita obsahu se neustále vylepšuje. Co se hudby týče, je důležité si uvědomit, že jsme zdaleka největší přehrávač digitální hudby na světě. Když sloučíte náš model stahování a streamovací služby, která přišla s akvizicí Beats a jednoznačně získává na oblibě, jsme jednoznačně číslem jedna v hudbě. S hudbou jsme hluboce spojení a je to jedna z nejdůležitějších služeb, kterou zákazníci na našich zařízeních používají. Opravdu chceme poskytovat to nejoblíbenější a podle nás to pravdu děláme.

Na otázku, jak velký kousek koláče se Applu podařilo v hudebním průmyslu uzmout, Maestri odpověděl zhruba 38-40 %. Věří, že toto oddělení společnosti je ve skvělých rukou a finančně jsou na dobré cestě. Co se financí týče, dostalo se nám také odpovědi na jednu z nejzajímavějších otázek: kam jdou všechny ty peníze na vývoj? Krátká verze odpovědi zní: na rozšíření palety produktů a investicí do služeb.

luca maestri mluví o apple

Dlouhá verze je pak taková, že jdou na vývoj rostoucího počtu vlastních čipů. Vůbec si neuvědomujeme, kolik čipů v našich telefonech, hodinkách a nedej bože počítačích vůbec je. Ve všem je jich spoustu a nejsou vůbec levné.

Dnes vyvíjíme mnohem více základních technologií přímo u nás, oproti minulým letem, kdy jsme to řešili u dodavatelů – práce na procesorech a senzorech. Je to pro nás velice důležité, protože můžeme lépe inovovat, můžeme plánovat načasování, náklady, kvalitu. Díváme se na to jako na skvělou strategickou investici.

luca maestri mluví o apple

A dostalo se i na Apple Watch: Maestri mluvil ale pouze o tom, že za sebou mají velice úspěšné čtvrtletí a úkolem pro následující roky je udržet rostoucí poptávku v této produktové kategorii. Také očekávají nárůst podílu Applu v nositelných technologiích díky Beats a AirPods. Mimo to bude velikou pozornost přitahovat Apple Campus 2, nicméně společnost ještě neví, jakým způsobem bude veřejnost přijímat.

Zdroj: Apple a 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!