imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

macbook pro 32gb ram

MacBook Pro obdrží 32GB RAM již na podzim


Kuo předpokládá, že MacBook Pro by měl být tento podzim dostupný i s 32GB RAM a s novými Kaby Lake procesory. Zda se ovšem čekání vyplatí, se teprve dozvíme.

Analytik KGI Ming-Chi Kuo se opět dostal k nějakým informacím, podle kterých by se měly laptopy Apple Mac dočkat několika vylepšení. O stolních počítačích sice žádné novinky nemáme, ale alespoň něco. Tyto informace byste měli brát jako vždy s určitou rezervou, ačkoliv náš oblíbenec Kuo se moc často neplete. To se stává, když se narodíte jako prorok…

macbook pro 32gb ram

Začněme se základním 12″ MacBookem, který by se měl podle Kua dočkat v březnu 16GB RAM. Podle všeho by mělo jít o přídavek k momentálně dostupnému 8GB modelu a nemělo by jít o konfigurovatelný Mac. Skvělé zprávy, protože systémové paměti není nikdy dost. Kromě toho by měl model dostat také nový Kaby Lake procesor a všem se tak bude zamlouvat ještě o něco víc, pokud nebudeme hledět na cenu.

Nové procesory dostanou i MacBooky Pro, které v nich postrádalo poměrně dost lidí, ačkoliv je tou dobou Intel ještě ani nevydal. Teď už jsou ale tu a budou dosazeny do 13″ a 15″ modelů. Toto vylepšení můžeme očekávat někdy v půlce léta.

macbook pro 32gb ram

Vylepšení 15″ MacBooku Pro na 32GB RAM, na které mnozí čekají, by mohlo přijít na podzim. To zpočátku nebylo možné, ale podle Kua byl již problém vyřešen a nyní tak 32GB RAM nic nebrání.

Další dobrou zprávou je potencionální zlevnění modelů bez Touch Baru. O MacBooku Air nepadlo ani slovo a tak se dá očekávat, že tento model postupem času z nabídky úplně vymizí. Problémem by mohlo být, že model Air je určen občasným uživatelům s normální cenovkou, po které je další na řadě až 12″ MacBook s 8GB RAM, který ale stojí dvakrát tolik. Pokud model opravdu zmizí, Apple bude muset upravit ceny, zejména klasických 13″ Pro.

macbook pro kaby lake

Je všeobecně známo, že od nových procesorů Intel Kaby Lake se nedají očekávat žádné zázraky, pokud jste si tedy koupili aktuální model, nemusíte s jeho výměnou spěchat. A jestliže nový laptop potřebujete, ale nepotřebujete 32GB RAM, pak bude momentální výběr více než dostačující.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!