imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

MacBook zachránil muži život


Před několika dny byla na floridském letišti Fort Lauderdale během střelby řada lidí zraněna, několik z nich dokonce zabito. Jeden z přeživších nyní tvrdí, že jej zachránil MacBook, který zastavil kulku.

V pátek 6. ledna spustil na Fort Lauderdale-Hollywood International Airport 26letý bývalý voják z Aljašky střelbu. Pět lidí přišlo o život, další byli zraněni. Jedním z těchto zraněných je i Steve Frappier, který může svému MacBooku děkovat za život.

Airport Shooting Florida

Útočník Esteban Santiago začal střílet krátce po opuštění toalet kousek od prostoru pro odběr zavazadel. Frappier spolu s dalšími čekal na svůj kufr, když najednou uslyšel střelbu. Lehnul si na zem a snažil se chránit vším, co měl po ruce. Útočník nikoho nešetřil, střílel i na lidi na zemi. Tady se odehrálo obrovské štěstí Steva Frappiera – když ležel na zemi, ucítil na zádech, na kterých měl batoh s laptopem, ránu. Původně si myslel, že na něj spadl některý z kufrů na pásu.

Později FBI během průzkumu místa činu prohlédla i batoh oběti. V tu chvíli zjistili, že MacBook Pro pravděpodobně zachránil Frappierovi život, jelikož kulku odrazil.

02_man_saved_by_macbook
Frappier vlevo, jeho MacBook Pro vpravo.

Batoh mi zachránil život. Lehnul jsem si na zem a měl jsem batoh stále na zádech, byl jsem k útočníkovi natočený takovým směrem, že když na mě vystřelil… kulka se odrazila jinam.

Cítil jsem, že mě něco udeřilo do zad. Až později jsem na toaletách zjistil, že mi do batohu vletěla kulka, odrazila se od MacBooku a když jsem pak svůj batoh odevzdal FBI, našla kulku v jedné z kapes mého batohu.

FBI taká média ujistila, že šlo skutečně o 9mm kulku vystřelenou z útočníkovy zbraně, zpráva je tak pravdivá. Balistické šetření ukázalo, že kulka do laptopu vnikla přes monitor, následně se hliníkovým tělem dostala k baterii a zařízení opustila otvorem ventilace. Šetření zároveň potvrdilo, že může Frappier svému notebooku děkovat za život, protože kdyby ho v batohu neměl, jistě by kulka zasáhla jeho záda.

Celá zpráva samozřejmě neříká, že je MacBook neprůstřelný. Během situace hrálo roli hned několik faktorů, ať už jde o to, že se kulka od zařízení díky úhlu odrazila, až po to, že neměl ultraslim verzi z roku 2016. Nicméně je neuvěřitelné, jak malé drobnosti mohou člověku zachránit život…

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!