imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Macbooky Pro dostanou v roce 2017 významná vylepšení.


Apple představil nové Macbooky Pro s i bez Touch Baru na podzim tohoto roku 2016. Jistě nemůžeme říci, že by tyto jablečné stroje byly nevýkonné, ale Apple do nich mohl vložit modernější komponenty. 

Tak například, procesor není nejnovější a nejvyšší paměť RAM, kterou v Macbooku Pro můžete mít, je 16 GB. To je sice celkem vysoká hodnota, ale pokud využíváte Macbook opravdu na maximum, včetně stříhání 4K videí, renderování atd., tak vám 16GB RAM nemusí stačit.

Proto se Apple rozhodl, že v roce 2017 lehce upraví tyto komponenty a obecně navýší výkon Macbooků Pro. Už nyní je jisté, že se dočkáme zdvojnásobení maximální operační paměti z 16 GB na 32 GB. Nesmíme také zapomenout na nejnovější procesor od Intelu s názvem Kaby Lake, s jehož nasazením si Apple dává na čas, přestože konkurence jej již ve svých noteboocích nabízí.

Kaby-Lake

Pokud nyní používáte nějaký ze starších modelů Macbooku Pro a máte zálusk na nový, tak kvůli výkonu si ho kupovat nemusíte. Běžnou i náročnější práci lze provést také právě na starších. Pokud ale Apple upgraduje výkon stávajících Macbooků Pro, bude to pro budoucí zákazníky zajímavější.

Nové Macbooky Pro se vyznačují novým vzhledem, který jsme u jablečných notebooků ještě neviděli. Apple také zredukoval porty kde se dalo, a tak nic jiného, než je USB-C, na počítači nehledejte.

Hlavním tahákem je ale Touch Bar, což je dotykový displej s funkčními klávesy k daných aplikacích. Pomocí něho tedy lze poslat a vyhledávat smajlíky v iMessages, posouvat se ve videu dopředu či dozadu či nahradit funkční klávesy.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!