imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

magnet aplikace na správu oken

Magnet: nepostradatelná aplikace na správu oken (sleva)


Pro Mac se nám podařilo najít dokonalou aplikaci na uspořádávání oken, která je navíc daleko lepší než nativní řešení pro Windows. Jestliže při změně velikosti taháte okna až ke kraji displeje, jedná se o aplikaci přímo pro vás.

Pokud se svých přátel zeptáte na věci, na které se při přechodu na Mac zvyká o něco obtížněji, jednou z prvních věcí, které zpravidla jmenují, je správa oken oproti systému Windows. Ačkoliv je Full Screen Mode na macOS úžasný, jde v podstatě o jedinou funkci na správu oken. Ano, od verze El Capitan se nám dostalo Split View, tato funkce ale měla být součástí všech operačních systémů již od roku 1976.

magnet aplikace na správu oken

Nejvíce lidem chybí možnost si vedle sebe rychle a snadno uspořádat okna různé velikosti. Tento problém jsme doteď řešili aplikací Spectacle, zaprvé protože je zdarma, a zadruhé je tak jednoduchá, že po instalaci se nemusíte v podstatě o nic starat a aplikace pracuje v tichosti na pozadí. Nicméně s touto aplikací přichází i několik problémů: pro její použití se musíte naučit klávesové zkratky a okna se sama automaticky nevrací do své původní velikosti. Pokud tedy roztáhnete Finder až do pravého rohu obrazovky, musíte ho následně sami zase vrátit zpět z horizontálního obdélníku na vertikální.

Výsledkem toho budete možná tuto aplikaci nakonec používat jen k zarovnání oken přesně na střed. Nicméně se nám podařilo najít alternativu, TA alternativní aplikace na App Storu je tak úžasná, že jsme se s ní s vámi chtěli podělit.

magnet aplikace na správu oken

Magnet je úžasný hned z několika důvodů. Zde přinášíme seznam těch nejlepších funkcí:

  • Velikost oken můžete měnit jejich tažením stejně jako ve Windows.
  • Podporuje spoustu pozicí: půl na půl, tři v jednom, čtyři v jednom, jedna třetina a tři třetiny, full screen atd. Velikost oken můžete měnit přesně podle svého gusta.
magnet aplikace na správu oken
  • Když okna odtáhnete z jejich nastavené pozice, vrátí se do své původní velikosti.
  • Používat můžete klávesové zkratky nebo ji ovládat přes zabudovanou ikonu v Menu Baru.
magnet aplikace na správu oken
  • Na App Storu naleznete dobrý popis a odpovídající obrázky. Může se sice jednat jen o malinký detail, když ale víte, že pracujete s dobrou aplikací hned, jak ji uvidíte v App Storu, může to být rozhodující pro její opravdový nákup.
  • Ikona v Menu Baru je také skvělá. Máte ji neustále na očích, vypadá opravdu krásně a navíc ladí k ostatním.
  • Nijak nenarušuje nastavené Hot Corners.

magnet aplikace na správu oken

  • Oproti ostatním aplikacím na správu oken je pravidelně aktualizovaná: poslední aktualizace proběhla 14. února 2017, ne 2015.

Skrytým cílem těchto aplikací pro Mac je zvládnout to stejné jako Windows, akorát na Macu. Magnet to ovšem vysoce překonává: přesně takové řešení bychom rádi viděli přímo od Applu. A to jsme ještě nezmínili to nejlepší. Aplikace je po omezenou dobu ke stažení za pouhých 0,99 eur místo původních 5 eur a za tu cenu se rozhodně vyplatí.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!