imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

iphone se nejoblíbenější telefon

Malý telefon, obří úspěch – uživatelé zbožňují iPhone SE


Dnes byly zveřejněny výsledky průzkumu o spokojenosti amerických uživatelů s chytrými telefony. I když trh směřuje k větším displejům, celkovým vítězem se stal iPhone SE.

Přinášíme vám výsledky průzkumu American Customer Satisfaction Index (ACSI) týkající se chytrých telefonů. ACSI je přitom jeden z největších a nejpřesnějších průzkumů svého druhu. Tentokrát bylo e-mailem kontaktováno mezi květnem 2016 a dubnem 2017 36 194 vybraných Američanů. Odpovědět měli na otázku, jak jsou spokojení se svým zařízením. Data pak byla zpracována unikátním modelem ACSI a transformována na číselné hodnoty.

iphone se nejoblíbenější telefon

Z maximálních 100 možných bodů jich iPhone SE získal hned 87. Díky tomu překonal telefony Samsung Galaxy S6 Edge+ a iPhone 7 Plus, které měly oba shodně 86 bodů, a také všechny ostatní zařízení vyráběná Samsungem a Applem. Výsledky samy o sobě vypovídají o aktuálním trhu chytrých telefonů mnohé.

Faktem je, že seznam obsahuje pouze telefony s větším displejem. Nejlepších 10 zařízení, kromě iPhonu SE, jsou všechno větší verze telefonů s těmi největšími displeji. Výsledek tedy názorně ukazuje, že jsou uživatelé opravdu rádi, že Apple nabízí moderní a konkurenceschopný telefon se 4” displejem.

V posledních několika letech jsou oblíbenější chytré telefony s většími displeji. Očividně ale uživatelé opět zatoužili po menším a ne tak drahém telefonu, jelikož iPhone SE – první modernizace 4palcového telefonu Applu od roku 2013 – skončil v ACSI první.

– řekl provozní ředitel CSI David VanAmburg.

iphone se nejoblíbenější telefon
Dát moderní hardware do menšího displeje se vyplatí.

Bylo by skvělé, kdyby Apple vydal iPhone o velikosti SE, ale díky bezrámečkovému designu s velikostí displeje 4,7” a moderním hardwarem. Bohužel to si můžeme nechat jet zdát. Apple v září určitě s ničím takovým nepřijde. Možná někdy jindy. My bychom si ho koupili okamžitě…

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!