imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Masážní centrum, bazény a basketbalová hřiště – to je nová centrála Googlu v Londýně


Výstavba monumentální centrály Googlu v Londýně začne příští rok přímo naproti nádraží King’s Cross, známého třeba ze série s Harrym Potterem. Komplex by mohl být klidně inzerovaný jako obrovské wellness centrum a půjde o první 100 % navrženou a vystavěnou centrálu přímo Googlem mimo USA.

Vzpomínáte si na nástupiště „devět a tři čtvrtě“ z knížek či filmů o Harrym Potterovi? Jde o místo, kde Harry, stejně jako ostatní kouzelníci, odstartoval svou cestu do Školy čar a kozel v Bradavicích a zmizel na chvíli ze světa běžných mudlů, aby se učil potřebným dovednostem. Kdyby Google začal s výstavbou své nové centrály dříve, možná by byl i Harry Potter uchvácený tím, jak skvěle bude komplex vypadat, a třeba by si místo máchání kouzelnou hůlkou vybral cestu programátora. Jde o místo, kde si vystaví svou centrálu obrovský webový vyhledávač. Podle plánů má být schopna pojmout až 4 tisíce zaměstnanců.

01_amazing_google_london_hq_in_the_works

Google má v Londýně obrovské skupiny zaměstnanců, ale dosud se setkával s problémem, že nenalezl vhodné prostory, kam by je všechny mohl umístit. Týmy tak byly rozmístěny různě po celém městě. Cílem firmy je přitom pochopitelně všechny spojit, a to v relativně blízké budoucnosti: všechny skupiny z Londýna by se měly sejít v komplexu stejně, jako to Apple plánuje již za pár dní udělat u Apple Parku. Podle dostupných informací se přitom Google nebude za veledílem firmy z Cupertina držet zpátky – Camden Citi Council dostal od firmy krásné návrhy a americký gigant již získal povolení ke stavbě.

02_amazing_google_london_hq_in_the_works

Podle plánu vytvořeného Bjarke Ingels Group a Heatherwick Studios by měla začít výstavba zóny „A“ v roce 2018. Druhé jmenované studio se postaralo třeba o kotel olympijského ohně v Londýně 2012. Dle Architect’s Journalu vyjde stavba na miliardu liber. Stavba bude mít 80.819 čtverečních metrů, délka se zataví na 330 metrech. Jak můžete vidět na fotkách, poschoďový design v sobě bude mít 11 pater.

Architekti mysleli na velké otevřené prostory.
Architekti mysleli na velké otevřené prostory.

Ve spodním patře mají vzniknout obchodní prostory a vstup do kancelářských prostor. Celá budova bude mít hodně vzdušné interiéry a architekti dbali na velké otevřené prostory. Thomas Heatherwick, jeden z architektů zapojených do tohoto projektu, řekl, že během tvorby návrhů se hodně inspirovali okolním prostředím, proto vypadá budovat takto.

04_amazing_google_london_hq_in_the_works

Okolí je fascinující rozličností typů staveb a prostor a my si nemůžeme pomoci, milujeme mix masivního vlakového nádraží, cest, kanálů a další infrastruktury nahromaděné na jednom z nejpropojenějších míst v Londýně,“ řekl Heatherwick. „O novou budovu Googlu jsme se starali ovlivněni tímto okolím, vytvořili jsme ji z řady zaměnitelných elementů, které zajistí, že budou budova a její pracovní prostory flexibilní i pro další roky.

Celá střecha bude pokryta parkem.
Celá střecha bude pokryta parkem.

Vedle skvělého umístění v centru města bude mít centrála Googlu vše, co si dovedete představit. Nechybí ani 25metrový bazén se třemi pruhy, masážní centrum, běžecký okruh, fotbalové a basketbalové hřiště či posluchárna pro 210 lidí. Vedle toho bude pokryta 300metrová střecha zahradou, která bude rozdělena do různých částí, jako třeba relaxační s divokými a pralesními rostlinami, kavárna či další běžecká dráha. Na druhé straně budovy nalezneme dceřinou společnost amerického giganta, DeepMind, která se orientuje na umělou inteligenci.

06_amazing_google_london_hq_in_the_works

Je mi jasné, že počítačová věda má v UK velkou budoucnost, když se podíváme na talent, vzdělávací instituce a vášeň po inovacích kolem nás. Jsme zavázáni UK a nadšeně budeme pokračovat v investicích do našeho nového kampusu na King’s Cross,“ – prozradil dříve Sundar Pichai, CEO Googlu.

07_amazing_google_london_hq_in_the_works
Centrála Googlu bude díky speciálnímu stínění vždy ozářena světlem.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!