imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Masážní centrum, bazény a basketbalová hřiště – to je nová centrála Googlu v Londýně


Výstavba monumentální centrály Googlu v Londýně začne příští rok přímo naproti nádraží King’s Cross, známého třeba ze série s Harrym Potterem. Komplex by mohl být klidně inzerovaný jako obrovské wellness centrum a půjde o první 100 % navrženou a vystavěnou centrálu přímo Googlem mimo USA.

Vzpomínáte si na nástupiště „devět a tři čtvrtě“ z knížek či filmů o Harrym Potterovi? Jde o místo, kde Harry, stejně jako ostatní kouzelníci, odstartoval svou cestu do Školy čar a kozel v Bradavicích a zmizel na chvíli ze světa běžných mudlů, aby se učil potřebným dovednostem. Kdyby Google začal s výstavbou své nové centrály dříve, možná by byl i Harry Potter uchvácený tím, jak skvěle bude komplex vypadat, a třeba by si místo máchání kouzelnou hůlkou vybral cestu programátora. Jde o místo, kde si vystaví svou centrálu obrovský webový vyhledávač. Podle plánů má být schopna pojmout až 4 tisíce zaměstnanců.

01_amazing_google_london_hq_in_the_works

Google má v Londýně obrovské skupiny zaměstnanců, ale dosud se setkával s problémem, že nenalezl vhodné prostory, kam by je všechny mohl umístit. Týmy tak byly rozmístěny různě po celém městě. Cílem firmy je přitom pochopitelně všechny spojit, a to v relativně blízké budoucnosti: všechny skupiny z Londýna by se měly sejít v komplexu stejně, jako to Apple plánuje již za pár dní udělat u Apple Parku. Podle dostupných informací se přitom Google nebude za veledílem firmy z Cupertina držet zpátky – Camden Citi Council dostal od firmy krásné návrhy a americký gigant již získal povolení ke stavbě.

02_amazing_google_london_hq_in_the_works

Podle plánu vytvořeného Bjarke Ingels Group a Heatherwick Studios by měla začít výstavba zóny „A“ v roce 2018. Druhé jmenované studio se postaralo třeba o kotel olympijského ohně v Londýně 2012. Dle Architect’s Journalu vyjde stavba na miliardu liber. Stavba bude mít 80.819 čtverečních metrů, délka se zataví na 330 metrech. Jak můžete vidět na fotkách, poschoďový design v sobě bude mít 11 pater.

Architekti mysleli na velké otevřené prostory.
Architekti mysleli na velké otevřené prostory.

Ve spodním patře mají vzniknout obchodní prostory a vstup do kancelářských prostor. Celá budova bude mít hodně vzdušné interiéry a architekti dbali na velké otevřené prostory. Thomas Heatherwick, jeden z architektů zapojených do tohoto projektu, řekl, že během tvorby návrhů se hodně inspirovali okolním prostředím, proto vypadá budovat takto.

04_amazing_google_london_hq_in_the_works

Okolí je fascinující rozličností typů staveb a prostor a my si nemůžeme pomoci, milujeme mix masivního vlakového nádraží, cest, kanálů a další infrastruktury nahromaděné na jednom z nejpropojenějších míst v Londýně,“ řekl Heatherwick. „O novou budovu Googlu jsme se starali ovlivněni tímto okolím, vytvořili jsme ji z řady zaměnitelných elementů, které zajistí, že budou budova a její pracovní prostory flexibilní i pro další roky.

Celá střecha bude pokryta parkem.
Celá střecha bude pokryta parkem.

Vedle skvělého umístění v centru města bude mít centrála Googlu vše, co si dovedete představit. Nechybí ani 25metrový bazén se třemi pruhy, masážní centrum, běžecký okruh, fotbalové a basketbalové hřiště či posluchárna pro 210 lidí. Vedle toho bude pokryta 300metrová střecha zahradou, která bude rozdělena do různých částí, jako třeba relaxační s divokými a pralesními rostlinami, kavárna či další běžecká dráha. Na druhé straně budovy nalezneme dceřinou společnost amerického giganta, DeepMind, která se orientuje na umělou inteligenci.

06_amazing_google_london_hq_in_the_works

Je mi jasné, že počítačová věda má v UK velkou budoucnost, když se podíváme na talent, vzdělávací instituce a vášeň po inovacích kolem nás. Jsme zavázáni UK a nadšeně budeme pokračovat v investicích do našeho nového kampusu na King’s Cross,“ – prozradil dříve Sundar Pichai, CEO Googlu.

07_amazing_google_london_hq_in_the_works
Centrála Googlu bude díky speciálnímu stínění vždy ozářena světlem.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!