imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Masová produkce iPhonu 8 startuje v dubnu


Přestože zatím máme skutečně málo podložených informací o tom, jaké budou nové funkce nadcházejícího iPhonu, analytici přesto očekávají velký zájem. Dodavatelé tak musí začít s výrobou součástek pro telefon. Společnost TSMC by mohla s výrobou procesorů pro iPhone 8 začít již v dubnu.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (zkráceně jen TSMC) je exkluzivním výrobcem procesorů pro iPhone 7 jménem A10 Fusion. Firma podle informací Economic Daily News brzy značně s výrobou nové generace procesorů A11. Zatím nevíme víc o tom, zda řešení 2+2 jádra z minulého roku zůstane, každopádně je pravděpodobné, že Apple přejde z řešení s 16 nanometry na 10 nanometrů. Snížení velikosti zajistí zvýšení výkonu, jelikož budou tranzistory blíže u sebe a zpřístupní tak vyšší takt.

01_massproduction_of_iphone8_processors_start_in_april

Ne, že bychom navyšování výkonu nutně potřebovali – procesor A10 z iPhonu 7 při přepočtu na jedno jádro jasně dominuje dosavadnímu trhu se smartphony. V přímém porovnání pomocí benchmarku AnTuTu je iPhone 7 Plus je na prvním místě, iPhone 7 na místě druhém. Úhlavní nepřítel Samsung v tomto srovnání tvrdě narazil, nevalně dopadl i Google Pixel. Na druhou stranu se dobře daří čínským značkám OnePlus a Huawei, které jsou v těsném závěsu za americkou společností. Jestliže tak Apple nechce přijít o první pozice, musí si pro letošní podzim připravit něco hodně slušného.

Procesory A11 by mohly být vyrobeny pomocí technologie FinFET, v níž je TSMC roky napřed před Samsungem. To je asi i důvod, proč Apple tchajwanské společnosti svěřuje tuto špinavou práci. Pojem FinFET může na první pohled (i na nespočet dalších…) vypadat strašidelně, ale jde v podstatě jen o drobnou restrukturalizaci samotného procesoru. Tranzistory nejsou rozmístěny ve vrstvách, ale v trojrozměrné struktuře. Název FinFET pak vychází z drobných křemíkových ploutviček (fins), jež obklopují kanály během výroby tranzistorů.

02_massproduction_of_iphone8_processors_start_in_april

Stejně, jako všechny modely a velikosti iPhonu 7 loni dostaly stejný čip, tomu bude i u letošního iPhonu. Všechny telefony budou mít procesor A11, což by mohlo přinést jeho uvedení i u iPadů Pro. Během července je v plánu výroba 50 milionů procesorů, do konce roku pak celkem 100 milionů kusů. Nejde přitom o žádnou přehnanou cifru, zejména při pohledu na silný čtvrtý kvartál 2016, který vrcholí během vánočních svátků. Pokud bude nový iPhone tak velkou věcí, jak očekáváme, není žádný pochyb o tom, že na konci roku bude potřeba opravdu hodně součástek.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!