meditační vyzvánění marimba

Meditační vyzvánění Marimba

#Novinky
2017. 03. 08.

Klasickému vyzvánění iPhonu se dostalo hypnotického remixu. Nejedná se o dubstep, ani heavy metal, ale výrazně meditativní tóny ve stylu Steva Reicha.

Nejznámější telefonní vyzvánění na světě má za sebou opravdu nespočet různých remixů. Posledně se ho chopil celý orchestr před zraky londýnských ulic. Nicméně nově pojatá skladba je opravdu výjimečná, protože ačkoliv tu originální nijak neupravuje, stejně dokáže posunout oblíbené vyzvánění Marimba na úplně novou úroveň.

Její tvůrce Seth Kranzler se nechal inspirovat od známého umělce Steva Reicha. Pokud vám jméno Steve Reich nic neříká, jde o bubeníka, který se proslavil svým opakujícím se minimalistickým pojetím hudby. Korektní název pro jeho techniku je zřejmě ostinato – alespoň podle Wikipedie. Zde jedno Reichovo dílo:

Základem Kranzlerova remixu je lehce rozdílné tempo dvou vyzváněcích melodií sloučených do sebe, stejně jako u kousku výše. Lehce rozdílné tempo vytváří poměrně chaotický, ale stále uklidňující výsledek. Těžko se taková skladba popisuje, ostatně poslechněte si ji sami:

Pokud vás tedy nebaví po zaslechnutí klasického vyzvánění v autobuse se ho snažit co nejrychleji zbavit – včetně další poloviny cestujících – zkuste dílko s názvem „Steve Reich is calling“ a užijte si i jeho lehce meditační účinky.

Zdroj: Cult of Mac

Přidejte komentář