imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

microsoft edge ios

Microsoft vydal svůj prohlížeč Edge pro iOS


Microsoft se poslední dobou snaží mobilní platformy iOS, Android a Windows více sblížit. Tomu má pomoci i nově uvolněná mobilní verze ne až tak oblíbeného prohlížeče Edge pro oba konkurenční mobilní operační systémy.

Nejsme si zcela jistí, že tento krok něčemu takovému opravdu pomůže, nicméně snaha se cení. Nereprezentativní průzkumy navíc ukazují, že lidé použijí prohlížeč Microsoftu po instalaci Windows vždy pouze jednou: ke stažení prohlížeče Google Chrome nebo jakéhokoliv jiného. Microsoft se ale nevzdává a snaží se lidi přesvědčit ze všech sil, že jeho prohlížeč opravdu stojí za to.

microsoft edge ios

Momentálně ho lze získat pouze přes beta program Microsoft Insider, veřejné vydání je v plánu na konec roku. Pokud jste nicméně zvědaví a rádi byste se prohlížeč vyzkoušeli, musíte mít PC s Windows 10 Insider Preview a kliknout na tento odkaz.

A co že prohlížeč nabízí? Prozatím nic moc. Největším dosavadním úspěchem je funkce podobná Handoff, zde nazvaná „Continue on PC“. Jak lze uhádnout z názvu, stránku, kterou si prohlížíte na svém telefonu, si můžete pomocí jednoho kliknutí začít prohlížet i na svém stolním počítači. Dokážeme si představit, že lidé, kteří Edge používají i na svém počítači, budou mít z této funkce radost, nicméně pochybujeme, že kvůli tomu budou přecházet na úplně jiný prohlížeč.

Navíc chybí takové základní funkce, jako je synchronizace panelů a historie. Mezi počítačovou a mobilní verzí tak neprobíhá žádné jiné spojení než to zmíněné výše. Na druhou stranu Microsoft slíbil brzkou integraci všech důležitých funkcí, nejdříve ale přizpůsobit PC verzi.

Podobně chybí podpora tabletů a Cortany. Ale zase jsou k dispozici záložky a synchronizace seznamu čtení. Nejdůležitější ze všech je nicméně možnost zvolit vyhledávací engine. Microsoft si přiznal, že pokud bude až příliš prosazovat Bing, napáchá více škody než užitku. Bez problémů si tak můžete zvolit řešení Googlu nebo Yahoo. V nastavení toho ale moc nenajdete. K dispozici je akorát smazání historie, blokování vyskakovacích oken a možnost si zapamatovat vámi zadaná hesla.

microsoft edge ios

Pokud Edge na PC opravdu milujete, pak mu dejte šanci i na vašem mobilu, v ostatních případech se doporučit nedá, jelikož mu chybí řada zásadních funkcí.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!