imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Mizející aplikace pro Apple Watch


Vypadá to, že stále více firem opouští podporu chytrých hodinek od Applu a přestává pro platformu tvořit nové aplikace. Z platformy již zmizely firmy jako Amazon, eBay či Google, situace naštěstí není tak dramatická.

Apple Insider si všiml změny, kdy v posledních měsících stále více velkých firem končí s podporou svých aplikací pro Apple Watch. Nejcitelnější je ztráta trojice Amazon, eBay a Google, jež platformu doprovázela již od počátku a nyní s podporou svých aplikací rovněž končí. Aplikace těchto firem byly pro hodinky dostupné již během několika měsíců od uvedení v roce 2015. Co se stalo, že se nyní s chytrými hodinkami od Applu loučí?

Nikdo si není jistý. Pokud bychom měli hádat, je to asi kvůli jejich zbytečnosti. Řekněme si upřímně – kdo by sledoval a přihazoval v aukci ze svých hodinek? Navíc, když pro připojení k internetu stejně potřebujete mít poblíž i iPhone, čili je stejně pohodlnější sáhnout po něm. Společnosti Amazon a eBay si uvědomily, že jejich aplikace na Apple Watch nikdo nepoužívá. Bylo tak zbytečné investovat finance a energii do jejich vývoje.

01_descreasing_number_of_apple_watch_apps

Citelnější ztrátou jsou ale Google Maps. Kdo si to vyzkoušel, ví moc dobře, jak pohodlná je navigace pomocí hodinek na zápěstí. Zejména ve chvíli, kdy jdete po svých, případně běháte. Neustále zapínání a vypínání displeje telefonu navíc znatelně žere baterku. Přestože zde stále máme možnost využívat Apple Maps, mapy od Googlu jsou stále jedničkou.

Naštěstí se nikdo nemusí děsit a okamžitě se Apple Watch zbavovat, v případě Googlu snad jde o pouze dočasný problém. Shara Tibkenová, zástupkyně Googlu, prozradila, že by nová verze jejich aplikace měla dorazit už příští víkend.

Od poslední verze iOS jsme ukončili podporu Apple Watch, ale brzy je chceme opět podporovat.

02_descreasing_number_of_apple_watch_apps

Celá kauza spíš ale ukazuje na jiný fakt – jak dlouho trvalo, než se ukázalo, které aplikace má smysl pro platformu tvořit. Před několika dny, konkrétně 24. dubna, slavila platforma druhé narozeniny a za tu dobu se vše již muselo jasně ukázat. Užitečnost a uživatelnost se dala při uvedení hodinek jen odhadovat, nyní už je jasněji.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!