nový iphone se a ipad

Modernizace iPhonu SE a iPadu

#Novinky
2017. 03. 21.

Plánovaná odstávka Apple Storu naznačila, že se něco děje. A my už víme co: Apple vydal iPhone RED, nový iPad a modernizovaný iPhone SE.

Přichází nový iPad

Produktová řada iPadů nebyla modernizována již od září roku 2015. Na podzim sice došlo k menšímu snížení cen, ale to bylo vše a Apple tak měl nejvyšší čas se svými tablety něco udělat. Aktualizace přišla dnes a vy se s námi můžete podívat, co vše s sebou přináší.

K žádným velkým změnám nedošlo a produktová paleta se dočkala spíše kosmetických úprav. Starý model iPad Air 1 zmizel úplně a na stránkách Applu přibylo nové zařízení jednoduše pod názvem iPad s novou cenovkou a silnějším procesorem A9 místo A8X. Stejně jako iPad Air 2 není nový iPad kompatibilní s Apple Pencil. Velikost zůstala stejná se stejně velkým displejem 9,7″ o stejném rozlišení. Rohy jsou oproti předchozímu modelu stejně tlusté, ačkoliv tloušťka šasi narostla z 6,1mm na 7,5mm.

nový iphone se a ipad

Vše ostatní je stejné, jak kapacita baterie, tak fotoaparát. Na druhou stranu byla značně snížena cena. Základní cena byla stanovena na 399 eur místo 486 eur, čímž se toto střední provedení stalo ještě zajímavější. Dostupný bude ve třech klasických barvách.

Model iPad Pro se vylepšení nedočkal, tudíž je velká šance, že se nějakého velkého dočká v rámci dubnové keynote.

iPhone SE modernizován

Kromě rudého iPhonu 7 a nového iPadu se menší aktualizace dočkal také iPhone SE. Již od svého uvedení na trh je iPhone SE velice oblíbeným modelem a mnozí věřili, že se letos dočká výraznějšího vylepšení. Nicméně Ming-Chi Kuo prohlásil, že nic velkého očekávat nemáme, a opět se nemýlil.

nový iphone se a ipad

Ani tak ale Apple na svůj nejmenší telefon úplně nezapomněl a od nynějška máte na výběr z dvojnásobně velkého úložného prostoru 32GB za stejnou cenu a za menší příplatek až 128GB.

Po dnešní aktualizaci je tak zřejmé, že se letos úplně nového iPhonu SE zřejmě nedočkáme.

nový iphone se a ipad
Přidejte komentář
  • Vladimír Faltýnek

    Kapacita baterie nového Ipadu a Airu 2 rozhodně stejná není! Air 2 má 27 Wh a nový Ipad má 34 Wh. Proto je tlustší a těžší. Takže komečně ne žádné zeštíhlování na úkor výdrže