imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Mohl by Apple vyleštit keramický iPhone laserem?


Americký Úřad pro patenty a obchodní známky vydal unikátní patent, který vypovídá o nové technologii Applu. Firma by pomocí laseru mohla vytvořit perfektní keramické šasi pro svůj iPhone .

Poté, co Apple představil iPhone ve variantě Jet Black, se začalo mluvit i o možném vydání Jet White. Proces výroby však není tak snadný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nešlo by o pouhou změnu barvy, ale iPhone by musel dostat šasi ze zcela nového materiálu. Keramika by byla cestou, jak bychom se dostali k dlouho kýženému telefonu bez škrábanců.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Jet Black iPhone 7 je nádherný, na tom se většina uživatelů shodne, málokdo však měl dostatek odvahy k této variantě přejít – pochopitelně kvůli škrábancům. Přesně tady by se pak šasi z keramiky neuvěřitelně hodilo, z tohoto materiálu by se dal vytvořit krásný lesklý obal telefonu. Problémem je paradoxně přílišná tvrdost materiálu.

Zatímco má hliník na Mohsově stupnici tvrdosti hodnotu 2,5, zirkon (keramický materiál) používaný u druhé řady Apple Watch má hodnotu 8,5. Pro porovnání má na této stupnici safír 9 a diamant 10. Keramika je tedy ideálním materiálem, pokud nechcete telefon poškodit. Během výroby je však potřeba s materiálem pracovat, což by větší tvrdost ztížila. Právě proto Apple přichází s novou laserovou technologií, pomocí níž by mohl vyrábět šasi pro své telefony a hodinky.

02_ceramic_polishing_with_laser_apple_patent

Patent Applu pracuje s technikou leštění částí povrchu s keramickou složkou. Keramická složka by mohla být vytvořena z průhledného materiálu, jako je třeba safír, zirkon nebo podobný. Laser by pak mohl nahradit dosavadní způsoby závěrečné úpravy šasi telefonů a dalších zařízení.

Dříve se diskutovalo dokonce i o tom, že by mohl být iPhone 8 vyrobený ze skla – tímto směrem ostatně přechází řada zástupců konkurence. Tento způsob by se hodil kvůli mnoha uživateli očekávanému bezdrátovému nabíjení, keramické materiály by však zvládly to samé. Pokud by se samozřejmě podařilo vyřešit problémy s odstíněním nechtěných rádiových vln.

03_ceramic_polishing_with_laser_apple_patent

Přestože by to mohlo vypadat, že od teď bude výroba nových šasi procházkou růžovou zahradou, musíme přinést i trochu toho hořkého vystřízlivění – podobnou technologii můžeme od Applu vidět až v rámci několik let, pokud tedy vůbec někdy. Pokud by se nicméně podařilo vyrobit krásný lesklý bílý iPhone, který by byl mnohem odolnější, bylo by to skvělé.

Zdroj: Patently Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!